דף הבית » תרופות סבתא » הגורמים המפתיעים לאקזמה בין אצבעות הרגליים

הגורמים המפתיעים לאקזמה בין אצבעות הרגליים

אקזמה בין אצבעות הרגליים: הבנה וטיפול במצב
אקזמה, המכונה גם דרמטיטיס אטופית, היא מצב הגורם לדלקת עור ולגירוי.זה יכול להתרחש בכל מקום בגוף, והוא שכיח במיוחד בין אצבעות הרגליים.חשוב להבין את הגורמים, הסימפטומים והטיפולים באקזמה בין אצבעות הרגליים כדי למנוע את ההחמיר של המצב.

מה גורם לאקזמה בין אצבעות הרגליים?

אקזמה בין אצבעות הרגליים נגרמת על ידי שילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים.הסביבה של אדם יכולה לתרום להתפתחות אקזמה, כמו חשיפה לאלרגנים, חומרים מגרים וגורמים חיצוניים אחרים.גנטיקה יכולה גם למלא תפקיד בהתפתחות האקזמה, שכן סביר להניח כי אלה עם היסטוריה משפחתית של המצב.

תסמינים של אקזמה בין אצבעות הרגליים

הסימפטום השכיח ביותר של אקזמה בין אצבעות הרגליים הוא עור מגרד, יבש וקשקשוני.העור עשוי גם להיות אדום, מודלק וסדוק.במקרים חמורים, העור עלול אפילו להידבק, מה שמוביל לתסמינים נוספים, כמו נפיחה, מוגלה וכאב.

טיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים

ניתן לטפל באקזמה בין אצבעות הרגליים במגוון שיטות.הצעד החשוב ביותר הוא לזהות ולהימנע מכל הטריגרים שעלולים לגרום למצב להחמיר.זה יכול לכלול סבונים מסוימים, חומרי ניקוי, בדים ואלרגנים אחרים.

בנוסף, השימוש בקרם לחות ובחלבונים יכול לעזור לשמור על העור לחות ולהפחית את תסמיני האקזמה.ללא מרשם תרופות מרשם רופא עשויות לשמש גם להפחתת דלקת וגרד.

טיפ ייחודי ומועיל

קצה מועיל לטיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים הוא לספוג את כפות הרגליים באמבט שיבולת שועל.זה יכול לעזור להרגיע את העור, להפחית את הדלקת ולהשאיר את כפות הרגליים לחות.לשם כך, הוסף כוס שיבולת שועל לקערת מים חמים ומערבבים עד שהיא יוצרת משחה.משרים את כפות הרגליים בתערובת זו למשך 15-20 דקות ואז שטפו במים חמים.

על ידי הבנת וטיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים, ניתן להפחית את הסימפטומים ולמנוע את החמרה של המצב.נקיטת צעדים לזיהוי ולהימנע מפעילים, שימוש בקרם לחות וחומרי חומרי חומרי רגל והשריית כפות הרגליים באמבט שיבולת שועל יכולה לעזור לטיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים.

טיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים

אקזמה בין אצבעות הרגליים היא התרחשות שכיחה העלולה לגרום לאי נוחות רבה.למרבה המזל, ישנם מספר טיפולים העומדים לרשותם כדי להקל על הסימפטומים ולהקל על הגירוי.

קרם לחות וקרמים

בדרך כלל משתמשים בקרם לחות וקרמים לטיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים.מוצרים אלה פועלים כמחסום בין העור לגירויים, אטמים בלחות ועוזרים להחזיר את שכבת המגן של העור.קרמים הם בדרך כלל יעילים יותר כאשר הם מכילים סרמידים, שהם מולקולות שומן שנמצאות באופן טבעי בעור.

סטרואידים אקטואליים ואנטי -היסטמינים

לרוב נקבעים סטרואידים אקטואליים לטיפול באקזמה בין אצבעות הרגליים.תרופות אלה מפחיתות דלקת וגירוד, ויכולות לשמש להקלה לטווח קצר או לטווח הארוך.ניתן לרשום אנטיהיסטמינים גם כדי לסייע בהפחתת גירוד ודלקת.ניתן ליטול אותם דרך הפה או מיושמים באופן אקטואלי.

תרופות ביתיות לאקזמה בין אצבעות הרגליים

בנוסף לטיפולים רפואיים, ישנם מספר תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי להפחית את תסמיני האקזמה בין אצבעות הרגליים.

 • משרים את האזור הפגוע באמבט חם עם מלחי שיבולת שועל או אפסום קולואידיים.זה יכול לעזור להרגיע את הגירוי ולהפחית את הדלקת.
 • החל קומפרס קר על האזור המושפע כדי להפחית דלקת.
 • השתמש במכשיר אדים בביתך כדי לשמור על לחות באוויר ולהפחית את הגירוי.
 • הימנע מגרד האזור המושפע כדי למנוע גירוי נוסף.
 • התרחק מסבונים וחומרי ניקוי קשים מכיוון שהם יכולים לעצבן את העור.
 • ללבוש גרבי כותנה ונעלי כותנה רופפות כדי לעזור לשמור על כפות הרגליים יבשות ולהפחית את החיכוך.
 • הימנע מהדקאיטינג נעליים וגרביים.
 • שמור על כפות הרגליים נקייה ויבשות כדי להפחית את הסיכון לזיהום.

שאלות נפוצות

 • מהי הדרך הטובה ביותר לטפל באקזמה בין אצבעות הרגליים?
  הדרך הטובה ביותר לטפל באקזמה בין אצבעות הרגליים היא להשתמש בשילוב של סטרואידים אקטואליים, קרם לחות ותרופות ביתיות כמו השרייה באמבט חם, מריחת דחיסה קרה והימנעות ממסבונים וחומרי ניקוי קשים.
 • האם ניתן למנוע אקזמה בין אצבעות הרגליים?
  ניתן למנוע אקזמה בין אצבעות הרגליים על ידי הימנעות מגירויים כמו טמפרטורות קיצוניות, סבונים וחומרי ניקוי קשים ונעליים וגרביים הדוקים.חשוב גם לשמור על כפות הרגליים נקייה ויבשות כדי להפחית את הסיכון לזיהום.

אקזמה בין אצבעות הרגליים יכולה להיות מצב לא נוח ומעצבן, אך עם הטיפולים הנכונים והתרופות הביתיות, ניתן להפחית את הסימפטומים ולמצוא הקלה.טיפולים רפואיים כמו סטרואידים אקטואליים, קרם לחות ואנטי -היסטמינים יכולים לעזור להקל על דלקת וגרד.תרופות ביתיות כמו השריית אמבטיה חמה, יישום דחיסה קרה והימנעות מסבונים וחומרי ניקוי קשים יכולים גם לעזור להפחית את הגירוי ולמנוע זיהום.

אקזמה בין אצבעות הרגליים היא מצב עור נפוץ שניתן לטפל בטיפולים הנכונים ובתרופות הביתיות.אם יש לך אקזמה בין אצבעות הרגליים ומחפשת הקלה, שוחח עם הרופא שלך על טיפולים רפואיים זמינים וסעדים ביתיים שעשויים להיות מסוגלים לעזור.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן