דף הבית » תרופות סבתא » המדריך האולטימטיבי למה שעוצר שלשול אצל מבוגרים

המדריך האולטימטיבי למה שעוצר שלשול אצל מבוגרים

מה זה שלשול?

שלשול הוא בעיית עיכול שכיחה הכרוכה בתנועות מעי תכופות, לרוב מימיות.בדרך כלל זה נגרם על ידי זיהום, כמו נגיף או חיידקים, או תגובה למזון או לתרופות מסוימות.שלשול יכול להיגרם גם על ידי מצב רפואי בסיסי, כמו תסמונת המעי הרגיז (IBS) או מחלת קרוהן.

מה יכול להפסיק שלשול אצל מבוגרים?

שלשול יכול להיות לא נוח ואפילו מסוכן אם הוא לא מטופל.הטיפול תלוי בגורם ובחומרת הסימפטומים.חלק מהטיפולים הנפוצים ביותר למבוגרים כוללים:

 • שתיית שפע נוזלים למניעת התייבשות.
 • הימנעות ממזונות שעלולים לעורר שלשול.
 • אכילת ארוחות קטנות יותר לעתים קרובות יותר.
 • הימנעות ממוצרי חלב, אם לא סובלניים ללקטוז.
 • הימנעות משקאות קפאיים ואלכוהוליים.
 • הימנעות מאוכל חריף, שומני ומטוגן.
 • נטילת תרופות נגד דו-קרקעיות ללא מרשם.
 • להשיג הרבה מנוחה.
 • נטילת פרוביוטיקה להחזרת האיזון הטבעי של חיידקים בדרכי העיכול.

טיפ:

אם שלשול נמשך או מלווה בתסמינים אחרים כמו חום, כאבי בטן או דם בצואה, חשוב לראות רופא מייד.בנוסף, אם יש לך מערכת חיסון מוחלשת כתוצאה מ- HIV/איידס, כימותרפיה או מצב אחר, חשוב לפנות לטיפול רפואי בסימן הראשון לשלשול.

מסקנה

שלשול יכול להיות מצב לא נוח ואף מסוכן אם הוא לא מטופל.על ידי הבנת הגורמים ונקיטת הצעדים המתאימים כדי למנוע טריגרים, מבוגרים יכולים להפחית את הסיכון שלהם לפתח את המצב.בנוסף, נטילת תרופות נגד דליקה ללא מרשם, שתיית שפע של נוזלים וקבלת מנוחה רבה יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים ולהפסיק שלשול.חשוב לפנות לרופא אם המצב נמשך או מלווה בתסמינים אחרים.

סקירה של מה שעוצר שלשול אצל מבוגרים

שלשול הוא בעיה בריאותית שכיחה בקרב מבוגרים, והבנה מה גורם לה ואיך להפסיק אותה יכולה לעזור לך למנוע ולנהל אותה בצורה יעילה יותר.אמנם אין תשובה יחידה למה שעוצר שלשול אצל מבוגרים, אך ישנן מספר אסטרטגיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולהאיץ את ההחלמה.אלה כוללים שינויים תזונתיים, פרוביוטיקה, תרופות ושינויים באורח החיים.

שינויים תזונתיים להפסקת שלשול

אחת הדרכים העיקריות לעצור שלשול אצל מבוגרים היא לבצע שינויים תזונתיים.אכילת ארוחות קטנות יותר ותדירות יותר יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.חשוב גם לשתות הרבה נוזלים, מכיוון שהתייבשות יכולה להחמיר שלשול.הימנעות ממזונות עשירים בשומן וסוכר, כמו אוכל וממתקים מטוגנים, יכולה גם לעזור להפחית את הסימפטומים.אכילת מזונות עתירי סיבים כמו פירות וירקות טריים, דגנים מלאים וקטניות יכולה לעזור להוסיף בתפזורת לצואה ולהפחית שלשול.

פרוביוטיקה להפסקת שלשול

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להחזיר את האיזון למערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את תסמיני השלשול.ניתן למצוא פרוביוטיקה בתוספי מזון או במזון מותסס כמו יוגורט, קפיר וכבוש.נטילת תוסף פרוביוטיקה יכולה לעזור להפחית את תסמיני השלשול בקרב מבוגרים.

תרופות להפסקת שלשול

ישנן מספר תרופות שיכולות לעזור להפסיק שלשול אצל מבוגרים.תרופות אנטי-קרקעיות כמו לופרמיד וסובסליצילאט ביסמוט יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים.תרופות אלה פועלות על ידי האטת תנועת המעיים וספיגת עודף נוזלים.ניתן להשתמש באנטיביוטיקה גם לטיפול בזיהומים חיידקיים העלולים לגרום לשלשול.

שינויים באורח החיים להפסקת שלשול

ביצוע שינויים באורח החיים יכול גם לעזור להפחית את תסמיני השלשול בקרב מבוגרים.לחץ וחרדה יכולים להחמיר תסמינים, ולכן חשוב לתרגל טכניקות הרפיה כמו יוגה, מדיטציה ונשימה עמוקה.הימנעות מאלכוהול ו- CAffeine יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים.

סיכום

שלשול הוא בעיה בריאותית שכיחה בקרב מבוגרים, והבנה מה גורם לה ואיך להפסיק אותה יכולה לעזור לך למנוע ולנהל אותה בצורה יעילה יותר.אין תשובה יחידה למה שעוצר שלשול אצל מבוגרים, אך שינויים תזונתיים, פרוביוטיקה, תרופות ושינויים באורח החיים יכולים כולם לעזור להפחית את הסימפטומים ולהאיץ את ההחלמה.

שאלות נפוצות

 • אילו אוכלים עלי להימנע אם יש לי שלשול?

  חשוב להימנע ממזונות עשירים בשומן וסוכר, כמו אוכל וממתקים מטוגנים.חשוב גם להימנע מאלכוהול וקפאין.

 • האם יש תרופות שיכולות לעזור בשלשול?

  כן, תרופות נגד-דיאראל כמו לופרמיד וסובסליצילאט ביסמוט יכולות לעזור בהפחתת התסמינים.ניתן להשתמש באנטיביוטיקה גם לטיפול בזיהומים חיידקיים העלולים לגרום לשלשול.

ביצוע שינויים בתזונה ואורח חיים, כמו גם נטילת פרוביוטיקה ותרופות במידת הצורך, יכול לעזור להפחית את תסמיני השלשול בקרב מבוגרים.למידע נוסף על מה שעוצר שלשול אצל מבוגרים, בקר בכתובת wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן