דף הבית » תרופות סבתא » הסעדים של סבתא: דרכים טבעיות להרגיע את השלשול בתינוקות

הסעדים של סבתא: דרכים טבעיות להרגיע את השלשול בתינוקות

שלשול בתינוקות – תרופות סבתות

התקף שלשול יכול להקשות על התינוק ולמשפחתם.לרוע המזל זהו התרחשות שכיחה לתינוקות ונגרמת בדרך כלל על ידי זיהום או נגיף.שלשול אצל תינוקות יכול להיות רציני ויש לטפל בו במהירות האפשרית.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות סבתות שניתן להשתמש בהן כדי להקל על התסמינים ולהפחית את משך השלשול.

מה זה שלשול אצל תינוקות?

שלשול אצל תינוקות מוגדר כשרפרפים רופפים ומימיים המתרחשים יותר משלוש פעמים בתקופה של 24 שעות.זהו סימפטום שכיח של זיהום או נגיף ויכול להיות חמור אם הוא לא מטופל.חשוב להיות מודעים לסימנים ולתסמינים של שלשול וליצור קשר עם רופא אם הם מתרחשים.

גורמים לשלשול אצל תינוקות

שלשול אצל תינוקות יכול להיגרם על ידי מגוון דברים, כולל וירוסים, חיידקים או טפילים.זה יכול להיגרם גם כתוצאה מאלרגיות למזון או רגישויות, או תגובה לתרופות מסוימות.הגורם השכיח ביותר לשלשול אצל תינוקות הוא נגיף, כמו נגיף הרוטאווי או נורובירוס.

סבתות סבתות לשלשול בתינוקות

תרופות סבתות שימשו במשך דורות כדי לסייע בטיפול בתסמיני השלשול אצל תינוקות.אמנם סעדים אלה אינם מהווים תחליף לטיפול רפואי, אך הם יכולים להיות יעילים לסייע בהפגת אי הנוחות.להלן כמה מהתרופות הנפוצות ביותר:

 • יוגורט רגיל: יוגורט הוא מקור נהדר לפרוביוטיקה, שיכול לעזור להחזיר את האיזון למערכת העיכול.חשוב להשתמש ביוגורט רגיל ללא תוספת סוכר או ממתיקים.
 • חומץ תפוחים: חומץ תפוחים שימש במשך מאות שנים כדי לעזור להרגיע בטן מוטרדת.ניתן להוסיף אותו לכוס מים ולגום לאורך כל היום.
 • תה ג’ינג’ר: ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להרגיע בטן מוטרדת.ניתן להפוך אותו לתה ולגום לאורך כל היום.
 • תה קמומיל: קמומיל שימש במשך מאות שנים כתרופה טבעית לשלשול.ניתן להפוך אותו לתה ולגום לאורך כל היום.
 • תה שומר: שומר יכול לעזור להרגיע בטן מוטרדת ולהפחית את תסמיני השלשול.ניתן להפוך אותו לתה ולגום לאורך כל היום.

מתי לפנות לעזרה רפואית

חשוב לפנות לעזרה רפואית אם השלשול נמשך יותר מכמה ימים או אם לתינוק יש חום, הוא מקיא או שהוא לא מסוגל לשמור על נוזלים.חשוב גם ליצור קשר עם רופא אם יש דם בשלשול.

חשוב גם לוודא שהתינוק מקבל מספיק נוזלים.יש להציע חלב אם או פורמולה לעיתים קרובות ובכמויות קטנות.אם התינוק אינו מסוגל לשמור על הנוזלים, חשוב לפנות לעזרה רפואית.ניתן להשתמש בפדיאליט כדי לסייע בחידוש האלקטרוליטים, העלולים לאיבוד בגלל שלשול.

חשוב גם לוודא שהתינוק יגיע לנוח מספיק ואוכל מספיק.אם התינוק לא אוכל, חשוב לפנות לעזרה רפואית בהקדם האפשרי.

טיפ מועיל

חשוב לנקוט צעדים למניעת התפשטות שלשול אצל תינוקות.זה כולל שטיפת ידיים לאחר כל החלפת חיתולים, הימנעות ממגע עם אנשים חולים, ומוודאים צעצועים ומשטחים אחרים מחטאים באופן קבוע.

לסיכום, שלשול אצל תינוקות יכול להיות נושא רציני ויש לטפל בהן בהקדם האפשרי.ניתן להשתמש בתרופות סבתות כדי לסייע בהפגת הסימפטומים ולהפחית את משך השלשול.עם זאת, חשוב לפנות לעזרה רפואית אם התסמינים נמשכים או מחמירים.חשוב גם לנקוט צעדים למניעת התפשטות המחלה.

סעדים סבתא לטיפול בשלשולים אצל תינוקות הועברו לאורך דורות.סעדים אלה הם לרוב פשוטים וחסכוניים, אך יתכן שהם אינם יעילים כמו רפואה מודרנית.במאמר זה נסתכל על כמה of הסעדים הנפוצים ביותר ששימשו לטיפול בשלשולים אצל תינוקות, כמו גם בטיחותם ויעילותם.

תרופות ביתיות

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא מרכיב נפוץ המשמש בסעדים רבים של סבתא לטיפול בשלשולים אצל תינוקות.נחשב שיש לו תכונות אנטי-דלקתיות, אנטי-עקסמודיות ואנטי-בילה, מה שעשוי לעזור להפחית את תסמיני השלשול.כדי להשתמש בג’ינג’ר לטיפול בשלשול אצל תינוקות, אתה יכול להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי ג’ינג’ר לאמבטיה חמה או להכין תה על ידי תלול כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי במים רותחים למשך 10 דקות.

שמן קוקוס

שמן קוקוס

שימש במשך מאות שנים כתרופה לשלשול אצל תינוקות.זה נחשב להכיל חומצה לואורית, שיש לה תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות.כדי להשתמש בשמן קוקוס לטיפול בשלשול אצל תינוקות, תוכלו להוסיף כמה טיפות של שמן קוקוס לאמבטיה חמה או לערבב אותו עם כוס חלב חם.אתה יכול גם לשפשף כמות קטנה של שמן קוקוס על הבטן של התינוק ובגב התחתון כדי לעזור להקל על התסמינים.

תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה מסורתית לטיפול בשלשולים אצל תינוקות.נחשב שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-עקסמודיות, מה שעשוי לעזור להפחית את תסמיני השלשול.כדי להשתמש בתה קמומיל לטיפול בשלשול אצל תינוקות, תוכלו להוסיף כמה כפיות של פרחי קמומיל למים רותחים, תלולים למשך 10 דקות ואז להתאמץ.תן לתינוק כמה לגימות התה מספר פעמים ביום כדי לעזור להקל על הסימפטומים.

תה שומר

תה שומר הוא תרופה מסורתית נוספת לטיפול בשלשולים אצל תינוקות.הוא מכיל תרכובות שעשויות לעזור להפחית דלקת ועוויתות בדרכי העיכול, שיכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול.כדי להשתמש בתה שומר לטיפול בשלשול אצל תינוקות, תוכלו להוסיף כפית זרעי שומר לכוס מים רותחים, תלולים למשך 10 דקות ואז להתאמץ.תן לתינוק כמה לגימות התה מספר פעמים ביום כדי לעזור להקל על הסימפטומים.

בטיחות ויעילותם של סבתות סבתות

למרות שסבתות יכולות להיות יעילות לטיפול בשלשול אצל תינוקות, חשוב לזכור שהם אינם מוסדרים על ידי ה- FDA וייתכן שאינם יעילים כמו רפואה מודרנית.עדיף תמיד לדבר עם רופא או ספק שירותי בריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.בנוסף, חשוב לוודא שהמרכיבים המשמשים בתרופות אלה בטוחים לתינוקות.

שאלות נפוצות

 • האם תרופות סבתות בטוחות לתינוקות?
  סעודות סבתות אינן מוסדרות על ידי ה- FDA וייתכן שאינן יעילות כמו רפואה מודרנית.עדיף תמיד לדבר עם רופא או ספק שירותי בריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.בנוסף, חשוב לוודא שהמרכיבים המשמשים בסעדים אלה בטוחים לתינוקות.
 • כיצד אוכל להשתמש בג’ינג’ר לטיפול בשלשול אצל תינוקות?
  כדי להשתמש בג’ינג’ר לטיפול בשלשול אצל תינוקות, תוכלו להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי ג’ינג’ר לאמבטיה חמה או להכין תה על ידי תלול כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי במים רותחים למשך 10 דקות.

בסך הכל, תרופות סבתות יכולות להיות דרך יעילה לטיפול בשלשולים אצל תינוקות, אך חשוב לוודא שהם בטוחים ומתאימים לילדכם.עדיף תמיד לדבר עם רופא או ספק שירותי בריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.בנוסף, חשוב לוודא שהמרכיבים המשמשים בסעדים אלה בטוחים לתינוקות.למידע נוסף על שלשול בתינוקות, <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/diarrhea_in_infants_and_children"כא

לסיכום, סעדים סבתא יכולים להיות דרך יעילה לטיפול בשלשולים אצל תינוקות.חשוב לוודא שהמרכיבים המשמשים בסעדים אלה בטוחים ומתאימים לילדכם.בנוסף, תמיד עדיף

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן