דף הבית » תרופות סבתא » התרופה של סבתא לגרון כואב בתינוקות: תרופה טבעית לקטנה שלך!

התרופה של סבתא לגרון כואב בתינוקות: תרופה טבעית לקטנה שלך!

כאב גרון בתינוקות: רפואת סבתא להקלה

גרון כואב הם תלונה נפוצה בקרב תינוקות.בעוד שרוב המקרים אינם מה לדאוג, כאב גרון יכול להוות אינדיקציה למצב חמור יותר.חשוב להיות מודעים לסימנים ולתסמינים של כאב גרון אצל תינוקות, ולדעת מתי לפנות לעזרה רפואית.בנוסף, קיימים מגוון טיפולים, כולל כמה סעדים שהועברו על ידי סבתות, שעשויות לספק הקלה.

מה גורם לכאבי גרון אצל תינוקות?

כאב גרון אצל תינוקות נגרם בדרך כלל על ידי נגיף, כמו הצטננות או שפעת.זה יכול להיגרם גם כתוצאה מזיהום חיידקי, כמו גרון סטרפ או דלקת שקדים.במקרים מסוימים, אלרגיות או גירויים סביבתיים, כמו עשן או אוויר יבש, עשויים להיות הגורם.

סימנים ותסמינים של כאב גרון אצל תינוקות

הסימנים והתסמינים של כאב גרון אצל תינוקות כוללים:

 • חום
 • שיעול
 • נפיחות ואודם בגרון
 • קושי בבליעה
 • כאב ואי נוחות בגרון
 • אף נוזל או מחניק
 • צרידות

חשוב לפנות לטיפול רפואי אם התינוק שלך מציג את אחד מהסימנים או התסמינים הללו.

מתי לפנות לעזרה רפואית

במקרים מסוימים, כאב גרון אצל תינוקות עשוי להיות מה לדאוג ויעלם מעצמו.עם זאת, אם התסמינים נמשכים או מחמירים, או אם לתינוק שלך יש את התסמינים הבאים, חשוב לפנות לעזרה רפואית:

 • קושי נשימה
 • חום גבוה
 • ריר
 • אובדן תיאבון
 • הקאות
 • פריחה

התרופה של סבתא לכאבי גרון בתינוקות

ישנם מגוון טיפולים הזמינים לכאבי גרון אצל תינוקות, כולל כמה תרופות שהועברו מסבתות.סעדים אלה אינם מוכחים מדעית, אך עשויים לספק הקלה מסוימת.

גרגר עם מי מלח

גרגר עם מי מלח הוא תרופה ביתית נפוצה לגרון כאב.כדי להכין את הפיתרון, הוסף כפית מלח אחת לכוס מים חמים.תן לתינוק שלך לגרוס את הפיתרון לכמה שניות ואז לירוק אותו.תרופה זו עשויה לספק הקלה מסוימת מכאבי גרון ונפיחות.

דבש

האני הוא תרופה פופולרית לגרונות כואבות.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שעשויות לעזור להרגיע את הגרון.כדי להשתמש בדבש כתרופה, מערבבים כפית דבש אחת בכוס מים חמים אחד ולשתה את התינוק שלך.

טיפ מועיל

חשוב לציין כי אין לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה.

בנוסף לתרופות הביתיות הללו, חשוב לוודא שהתינוק שלך נשאר לחות ולקבל מנוחה רבה.זה יעזור לגוף להילחם בזיהום ולהקל על הסימפטומים.

כאב גרון אצל תינוקות: סקירה כללית

גרון כואב אצל תינוקות יכול להיות לא נוח, לגרום לקושי באכילה ושינה.הגורם השכיח ביותר לכאבי גרון אצל תינוקות הוא זיהום נגיפי, כמו הצטננות או שפעת הנפוצה.חשוב לציין כי אין לתת לתינוקות מתחת לשלושה חודשים משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן.במקרים אלה עדיף להתייעץ עם רופא כדי לקבוע את מסלול הטיפול הטוב ביותר.

תינוקות יכולים גם לפתח גרון כואב בגלל אלרגיות, ריפלוקס חומצה או בקיעת שיניים.אלרגיות יכולות לגרום לכאבי גרון אם התינוק נחשף לגירויים או אלרגנים.ריפלוקס חומצי יכול לגרום לגירוי בגרון, כמו גם בקיעת שיניים, מה שעלול לגרום לתינוק לבלוע יותר אוויר מהרגיל.

הרפואה של סבתא לכאבי גרון אצל תינוקות

ל

סבתות יש לעתים קרובות תרופות מיושנות עבור מחלות חיים רבות, כולל גרון כואב אצל תינוקות.אמנם סעדים אלה עשויים לא תמיד להיות יעילים כמו תרופות מודרניות, אך הם יכולים להיות דרך נהדרת להרגיע את כאב גרונו של התינוק ולספק הקלה נחוצה.

גרגר מי מלח

אחד הסעדים הנפוצים ביותר של סבתא לגרונות כאב הוא אגרגר מי מלח.זה כרוך ביצירת תמיסה של מים חמים וכפית מלח ולשגר את התינוק.מי המלח פועלים כחיטוי ויכולים לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את הדלקת.חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופה זו לילדים מתחת לגיל שנתיים.

דבש ולימון

דבש ולימון הוא תרופה פופולרית נוספת לגרונם כואב אצל תינוקות.לדבש תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות ויכול לעזור להרגיע את הגרון.ערבוב כפית דבש עם כפית מיץ לימון סחוט טרי יכול להיות תרופה יעילה לכאבי גרון.חשוב לציין כי אין לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה.

תה צמחי מרפא

תה צמחי מרפא משמשים זה מכבר לטיפול במגוון מחלות, כולל כאב גרון אצל תינוקות.תה שנעשה עם עשבי תיבול כמו קמומיל, ליקוריץ ושורש מרשמלו יכול להועיל בהרגעת כאב גרון.חשוב לציין כי אין לתת תה צמחים לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה נוספת של סבתא פופולרית לגרונם כואב אצל תינוקות.זה כרוך במילוי קערה או כיור במים חמים, הוספת כמה טיפות של אקליפטוס או שמן מנטול, והנחת בד פנים מעל הקערה או הכיור.לאחר מכן התינוק יכול להניח את פניהם על הבד ולשאוף את הקיטור.זה עוזר לשחרר ריר בגרון ויכול לספק הקלה מסוימת מכאב.

מסקנה

גרון כואב אצל תינוקות יכולים להיות לא נוחים ויכולים לגרום לקושי באכילה ושינה.בעוד שניתן להשתמש בתרופות מסורתיות כדי לעזור להרגיע את כאב הגרון, התרופות של סבתא כמו גרגרי מי מלח, דבש ולימון, תה צמחים ושאיפת קיטור יכולים לספק הקלה נחוצה.חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות אלה לתינוקות מתחת לגיל שנתיים.אם התינוק שלך סובל מכאבי גרון, עדיף להתייעץ עם רופא כדי לקבוע את מסלול הטיפול הטוב ביותר.

שאלות נפוצות

האם אוכל לתת לתינוק שלי תרופה ללא מרשם לגרון כואב?

לא.אין לתת לתינוקות מתחת לשלושה חודשים משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן.עדיף להתייעץ עם רופא כדי לקבוע את מסלול הטיפול הטוב ביותר.

האם אוכל לתת דבש לתינוק שלי לכאבי גרון?

לא.אין לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה.

האם אוכל לתת את תה הצמחים שלי לתינוק לגרון גוזל?

לא.אסור לתת תה צמחי מרפא לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה.

סיכום

גרון כואב אצל תינוקות יכולים להיות לא נוחים ויכולים לגרום לקושי באכילה ושינה.בעוד שניתן להשתמש בתרופות מסורתיות כדי לעזור להרגיע את כאב

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן