דף הבית » תרופות סבתא » התרופה של סבתא לדלקת חניכיים: תרופה מיושנת שעדיין עובדת!

התרופה של סבתא לדלקת חניכיים: תרופה מיושנת שעדיין עובדת!

מה זה דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים היא סוג שכיח וקל של מחלת חניכיים (מחלת חניכיים) הגורמת לדלקת של החניכיים, או לחניכיים.זה נגרם על ידי הצטברות לוחית על השיניים, המעצבן את רקמת החניכיים, וגורם לאדמומיות ונפיחות.עם הזמן החניכיים נעשות רכות ומדממות בקלות.אם לא מטופלים, זה יכול להתקדם לצורה חמורה יותר של מחלת חניכיים, המכונה דלקת חניכיים.

תסמינים של דלקת חניכיים

הסימפטום העיקרי של דלקת חניכיים הוא נפוח, חניכיים רכות ואדומות המדממות בקלות.תסמינים אחרים עשויים לכלול נשימה רעה, חניכיים נסוגות ושיניים רופפות או רגישות.

הרפואה של סבתא

הרפואה של סבתא לדלקת חניכיים מורכבת מתרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את בריאות החניכיים.חלק מהתרופות הפופולריות ביותר כוללות:

 • משיכת שמן: הסתובבות כף שמן (קוקוס או שומשום) סביב הפה למשך 15 דקות ביום מסייעת להפחתת הדלקת ולשפר את בריאות הפה.
 • שטיפה של מי מלח: כפית מלח בכוס מים חמים יכולה לשמש לשטוף את הפה, מה שמסייע בהפחתת הדלקת ולשחרר את לוחית.
 • מיץ לימון: ניתן להשתמש בכפית מיץ לימון מעורבב בכוס מים חמים כדי לשטוף את הפה, מה שמסייע בהפחתת הדלקת ולהסיר את הלוח.
 • שמן עץ התה: נמצא כי שמן עץ התה הוא בעל תכונות אנטי -מיקרוביאליות, שיכולות לעזור להפחית דלקת ולבטל חיידקים בפה.

טיפים לניהול דלקת חניכיים

ניתן לנהל דלקת חניכיים באמצעות שינויים נאותים בהיגיינת דרך הפה ואורח החיים.להלן מספר טיפים לניהול דלקת חניכיים:

 • צחצח שיניים פעמיים ביום עם מברשת שיניים עם ברזים רכים.
 • חוט את השיניים שלך לפחות פעם ביום.
 • השתמש במשחת שיניים אנטי-פלאקית או אנטי-ג’ינגוויטיס.
 • בקר ברופא השיניים שלך לבדיקות וניקוי קבוע.
 • הימנע מעישון והגביל את צריכת האלכוהול.
 • אכלו תזונה מאוזנת והגבילו חטיפים מסוכרים.

טיפ ייחודי: גרגר עם מי מלח חמים יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשחרור את לוחית.

תסמינים של דלקת חניכיים

דלקת חניכיים היא דלקת של החניכיים ויכולה להוביל לצורות חמורות יותר של מחלת חניכיים אם לא מטפלים בהן.תסמינים שכיחים של דלקת חניכיים כוללים אדום, חניכיים נפוחות, חניכיים מדממות בעת צחצוח או חוט דנטלי, חניכיים נסוגות ונשימה רעה.אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לראות את רופא השיניים שלך מייד.

דלקת חניכיים נגרמת לרוב על ידי הצטברות פלאק על השיניים.לוח הוא סרט דביק הנוצר על שיניים ומכיל חיידקים.אם לא מוסרים לוחית על ידי צחצוח או חוט דנטלי, החיידקים בלוח יכולים לעצבן את החניכיים ולגרום לדלקת.

טיפול בדלקת חניכיים ברפואה של סבתא

ניתן לטפל בדלקת חניכיים ברפואה של סבתא, תרופה טבעית העשויה מעשבי תיבול וצמחים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות חניכיים.התרופה של סבתא מכילה מרכיבים כמו Echinacea, Goldenseal, Myrrh ושורש ליקריץ, בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שעשויות לעזור להפחית את הדלקת ולקדם ריפוי.

עשבי התיבול ברפואה של סבתא הם בדרך כלל ספוגים במים חמים להכנת תה, שאפשר להשתמש בהם כשטיפת פה או גרגר.ניתן ליישם את התה ישירות על החניכיים בעזרת ספוגית כותנה.בנוסף לסייע בהפחתת הדלקת, עשבי התיבול ברפואה של סבתא מכילים גם תכונות אנטי -מיקרוביאליות, המסייעות להילחם בחיידקים ולקדם ריפוי.

הרפואה של סבתא היא אלטרנטיבה טבעית ובטוחה לטיפולים מסורתיים לדלקת חניכיים.עם זאת, חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופה של סבתא כתחליף לטיפול שיניים מקצועי.אם אתם חווים תסמינים של דלקת חניכיים, חשוב לראות את רופא השיניים שלכם מייד.

שאלות נפוצות

 • כמה זמן עלי להשתמש ברפואה של סבתא לדלקת חניכיים? מומלץ להשתמש ברפואה של סבתא לפחות מספר שבועות, או עד שהסימפטומים ישתפרו.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלך לפני שתשתמש בתרופה כדי להבטיח שזה הטיפול הטוב ביותר במקרה הספציפי שלך של דלקת חניכיים.
 • האם אוכל להשתמש בתרופה של סבתא עם טיפולים אחרים לדלקת חניכיים?באמצעות שטיפת פה אנטיבקטריאלית.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלך לפני שתשתמש בטיפולים בדלקת חניכיים.

הרפואה של סבתא היא אלטרנטיבה טבעית ובטוחה לטיפולים מסורתיים לדלקת חניכיים.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי, אך אין להשתמש בו כתחליף לטיפול שיניים מקצועי.אם אתם חווים תסמינים של דלקת חניכיים, חשוב לראות את רופא השיניים שלכם מייד.

דלקת חניכיים היא מצב שכיח וניתן לטפל בהן ברפואה של סבתא, תרופה טבעית העשויה מעשבי תיבול וצמחים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות חניכיים.עשבי התיבול בתרופה זו מכילים תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון, כמו גם תכונות אנטי-מיקרוביאליות, המסייעות להילחם בחיידקים ולקדם ריפוי.יש להשתמש בתרופה של סבתא בשילוב עם טיפולים אחרים, כמו צחצוח וחוט דנטלי באופן קבוע, הימנעות ממזון מסוכרי ועמילני, ושימוש בשטיפת פה אנטיבקטריאלית.חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלך לפני שתשתמש בטיפולים בדלקת חניכיים.

מסקנה

דלקת חניכיים היא דלקת של החניכיים שיכולות להוביל לצורות חמורות יותר של מחלת חניכיים אם לא מטפלים בהן.תסמינים שכיחים של דלקת חניכיים כוללים אדום, חניכיים נפוחות, חניכיים מדממות בעת צחצוח או חוט דנטלי, חניכיים נסוגות ונשימה רעה.דלקת חניכיים נגרמת לרוב על ידי הצטברות פלאק על השיניים וניתן לטפל בהן ברפואה של סבתא, תרופה טבעית העשויה מעשבי תיבול וצמחים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות חניכיים.הרפואה של סבתא יכולה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי, אך אין להשתמש בה כתחליף לטיפול שיניים מקצועי.אם אתם חווים תסמינים של דלקת חניכיים, חשוב לראות את רופא השיניים שלכם מייד.

לסיכום, דלקת חניכיים היא מצב שכיח שניתן לטפל בהם ברפואה של סבתא, תרופה טבעית העשויה מעשבי תיבול וצמחים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות חניכיים.הרפואה של סבתא יכולה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי, אך אין להשתמש בה כתחליף לטיפול שיניים מקצועי.אם אתה חווה תסמינים של דלקת חניכיים, חשוב לראות את רופא השיניים שלך נכון

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן