דף הבית » תרופות סבתא » התרופה של סבתא לכאב בפי הטבעת – תרופה מיושנת שעובדת פלאים!

התרופה של סבתא לכאב בפי הטבעת – תרופה מיושנת שעובדת פלאים!

כאב בפי הטבעת: גורמים, תסמינים וטיפולים

כאבים אנאליים יכולים להיות מרגיזים ולא נוחים, אך בדרך כלל זה לא גורם לדאגה.כאב בפי הטבעת הוא לרוב סימפטום של מצב אחר, כמו טחורים, פיסורה אנאלית או פרוקטלגיה פוגקס.במקרים מסוימים, הכאב עלול להיגרם כתוצאה מזיהום או מצב רפואי בסיסי.טיפול בכאב אנאלי כרוך בדרך כלל בזיהוי הגורם הבסיסי וטיפול בו בהתאם.

כאבים אנאליים יכולים להיות חריפים או כרוניים.כאבים אנאליים חריפים הם בדרך כלל תחושה חדה ופתאומית שעשויה להימשך מספר שניות עד דקות.כאבים אנאליים כרוניים עשויים להיות כאב או לחץ עמום שנמשך ימים או שבועות.זה עשוי להיות מלווה בגירוד, בוער או בתחושת מלאות או אי נוחות.

גורמים שכיחים לכאב אנאלי

כאבים אנאליים יכולים להיגרם ממגוון מצבים, כולל:

 • טחורים: טחורים הם ורידים נפוחים בפי הטבעת או בפי הטבעת.הם יכולים להיות פנימיים או חיצוניים ועלולים לגרום לכאב, גירוד ודימום.
 • פיסורה אנאלית: פיסורה אנאלית היא דמעה ברירית הפי הטבעת.זה יכול להיות כואב ועלול לגרום לדימום אדום בוהק.
 • proctalgia fugax: Proctalgia fugax הוא סוג של עווית שרירים ברקטום.זה יכול לגרום לכאבים פתאומיים וחדים שנמשכים בדרך כלל כמה שניות עד דקות.
 • זיהום: כאבים אנאליים יכולים להיגרם על ידי זיהום, כמו זיהום המועבר במגע מיני, זיהום חיידקי או זיהום בשמרים.
 • מחלת מעי דלקתית: מחלת מעי דלקתית (IBD) היא קבוצה של מצבים כרוניים המשפיעים על מערכת העיכול.זה יכול לגרום לכאבי בטן, התכווצויות ודימום פי הטבעת.
 • סרטן אנאלי: סרטן אנאלי הוא סוג נדיר של סרטן הפוגע בפי הטבעת והפי הטבעת.זה יכול לגרום לכאב, דימום ותסמינים אחרים.

טיפול בכאב אנאלי

הטיפול בכאב אנאלי תלוי בגורם הבסיסי.אם הכאב נובע מעווית שרירים, אמבטיה חמה עשויה לספק הקלה.תרופות ללא מרשם, כמו איבופרופן ואצטמינופן, יכולות גם לעזור בכאב ודלקת.

אם הכאב נובע מטחורים, רופא עשוי להמליץ על תרופות ללא מרשם, כמו לוז מכשפה ולידוקאין.במקרים מסוימים, רופא רשאי לרשום קרם סטרואידים או תומך להפחתת דלקת ונפיחות.

אם הכאב נובע מפיסוק אנאלי, רופא עשוי להמליץ על תרופות אקטואליות להפחתת דלקת וכאב.במקרים מסוימים, יתכן ויהיה צורך בניתוח לתקן את הדמעה.

עבור זיהומים, רופא עשוי להמליץ על אנטיביוטיקה או תרופות נגד פטריות.אם הזיהום נגרם כתוצאה מזיהום המועבר במגע מיני, יש לבחון את בן זוג ולטפל בהם גם כן.

אם הכאב נובע מ- IBD, רופא רשאי לרשום תרופות להפחתת דלקת ולהקל על הסימפטומים.

התרופה של סבתא לכאב אנאלי

סבתות השתמשו מזמן תרופות צמחיות לטיפול במחלות שונות.לצורך כאבים אנאליים, כמה תרופות צמחי מרפא שכיחות כוללות אלוורה, לוז מכשפה וקמומיל.

אלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית כאב ודלקת.לוז מכשפות יכול לעזור להפחית נפיחות וגירוד, ואילו קמומיל יכול לעזור להפחית כאב ודלקת.

טיפ מועיל

אם אתם חווים כאבים אנאליים, חשוב לפנות לטיפול רפואי.הרופא שלך יכול לעזור בזיהוי הגורם הבסיסי ולהמליץ על הטיפול הטוב ביותר.בנוסף לטיפול רפואי, אתה יכול גם לנסות תרופות ביתיות, כמו תרופות צמחי מרפא ואמבטיות חמות, כדי לעזור להפחית כאבים ודלקת.

מה גורם לכאב בפי הטבעת?

כאב בפי הטבעת יכול להיגרם על ידי מגוון מצבים רפואיים.מצבים אלה יכולים לנוע בין קלים, כמו טחורים, לחמורים יותר, כמו קרע בסוגר האנאלי, למחלות מסכנות חיים כמו סרטן.גורמים נפוצים לכאב בפי הטבעת כוללים:

 • טחורים: טחורים הם ורידים נפוחים שיכולים לגרום לכאב, לגרד ודימום בפי הטבעת.
 • פיסורים אנאליים: סדקים אנאליים הם דמעות קטנות ברירית פי הטבעת שעלולה לגרום לכאב ודימום.
 • זיהומים: זיהומים אנאליים, כמו זיהומים חיידקיים ויראליים, יכולים לגרום לכאבים וגרד בפי הטבעת.
 • צניחת פי הטבעת: צניחת פי הטבעת היא מצב בו פי הטבעת מחליק לא במקום, וגורם לכאב וקושי בשליטה על תנועות המעי.
 • סרטן: סרטן אנאלי יכול לגרום לכאב ודימום בפי הטבעת.

התרופה של סבתא לכאב בפי הטבעת

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בכאב בפי הטבעת במשך מאות שנים.אמנם חלק מהתרופות הללו לא יתגבו על ידי עדויות מדעיות, אך רבים נמצאו יעילים בהקלה על כאב, גירוד ודלקת.להלן כמה מהתרופות הטבעיות הפופולריות ביותר לכאב בפי הטבעת:

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שהופכות אותו לתרופה יעילה לכאב בפי הטבעת.ניתן להשתמש בו באופן אקטואלי או דרך הפה כדי לעזור להפחית דלקת וגרד.כדי להשתמש בו באופן אקטואלי, מערבב חלק אחד של חומץ תפוחים עם שני חלקים מים חמים ומרחי אותו ישירות על פי הטבעת.

אלוורה

אלוורה ידועה בתכונות הריפוי והמרגיעות שלה.ניתן להשתמש בו באופן אקטואלי להפחתת דלקת, גירוד וכאבים בפי הטבעת.כדי להשתמש בו, חלץ את הג’ל מעלה אלוורה והחל אותו ישירות על האזור המושפע.השאר את הג’ל דולק למשך 15 דקות לפני שטיפתו במים חמים.

מכשף לוז

לוז המכשפה הוא תרופה טבעית נוספת לכאב בפי הטבעת.יש לו תכונות אנטי-דלקתיות ומעוררות תכונות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.כדי להשתמש במכשפות לוז, ערבבו שתי כפות לוז מכשפה עם כוס מים חמים ומורחים אותה על פי הטבעת בעזרת כדור כותנה.השאירו את התערובת למשך 10 דקות לפני השטיפה עם מים חמים.

תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה פופולרית לכאב בפי הטבעת.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית דלקת, גירוד וכאב.כדי להשתמש בתה קמומיל, תלול שתי כפיות פרחי קמומיל בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושתו אותו שלוש פעמים ביום.

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בכאב בפי הטבעת במשך מאות שנים.אמנם חלק מהתרופות הללו לא יתגבו על ידי עדויות מדעיות, אך רבים נמצאו יעילים בהקלה על כאב, גירוד ודלקת.חומץ תפוחים, אלוורה, לוז מכשפה ותה קמומיל הם חלק מהתרופות הטבעיות הפופולריות ביותר לכאב בפי הטבעת.

שאלות נפוצות

מה הכאב בפי הטבעת?

כאב בפי הטבעת הוא סימפטום שכיח למגוון מצבים רפואיים, כולל טחורים, פיסורים אנאליים, זיהומים, צניחת פי הטבעת וסרטן.זה יכול לגרום לכאב, גירוד ודימום בפי הטבעת.

האם התרופה של סבתא יכולה לעזור בכאב בפי הטבעת?

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בכאב בפי הטבעת במשך מאות שנים.חומץ תפוחים, אלוורה, לוז מכשפה ותה קמומיל הם חלק מהתרופות הטבעיות הפופולריות ביותר לכאב בפי הטבעת.אמנם סעדים אלה עשויים שלא לגיבוי על ידי עדויות מדעיות, אך רבים נמצאו יעילים בהקלה על כאב, גירוד ודלקת.

כאב בפי הטבעת יכול להיגרם על ידי מגוון רחב של מצבים רפואיים, כולל טחורים, סדקים אנאליים, זיהומים, פי הטבעת

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן