דף הבית » תרופות סבתא » חוכמת הסבתות: תרופות טבעיות לגרון כואב בתינוקות

חוכמת הסבתות: תרופות טבעיות לגרון כואב בתינוקות

נפלאות הסעדים של סבתא לכאבי גרון בתינוקות
רבים מאיתנו גדלו סיפורי שומעים על התרופות והתרופות המופלאות שסבתותינו משמשות בעת צורך.לא רק שהיה להם שפע של ידע רב, אלא שלעתים קרובות הם היו בעלי החוכמה הפשוטה והשכל הישר שמגיעה רק עם ניסיון.אבל האם הסעדים האלה באמת עובדים?האם הם יכולים לעזור לתינוק הסובל מכאבי גרון?

התשובה היא כן.למעשה, רבים מהסעדים של סבתא משמשים עדיין כיום, לא רק לגרון כואב, אלא גם עבור מחלות נפוצות אחרות.אמנם חשוב להתייעץ עם ספק שירותי הבריאות שלך אם התינוק שלך סובל מכאבי גרון, אך תרופות אלה יכולות לספק הקלה נחוצה.

תרופות ביתיות לכאבי גרון אצל תינוקות

ישנם תרופות ביתיות רבות שיכולות לספק הקלה לגרון כואב אצל תינוקות.להלן כמה מהנפוצים ביותר:

 • דבש: דבש משמש זה מכבר כתרופה טבעית לגרונות כאב.זה חיטוי, אנטי דלקתי, ויכול להרגיע את כאב הגרון.ניתן להוסיף אותו למים חמים ולהשתמש בהם כגרגר או לערבב עם מיץ לימון ומים חמים ומשמש כמשקה.
 • שום: לשום יש תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי -פטריות ואנטי -ויראליות.זה יכול להיות מרוסל ולערבב עם דבש ומים חמים להכנת גרגר.ניתן גם לטחון אותו, לערבב עם כמות קטנה של שמן זית, ולהחיל ישירות על האזור הפגוע.
 • מי מלח: מי מלח הם חיטוי טבעי ויכולים לעזור להפחית את הדלקת של כאב גרון.ניתן להכין אותו על ידי ערבוב כפית מלח בכוס מים חמים וגרגולת איתו מספר פעמים ביום.
 • שאיפת קיטור: שאיפת אוויר חם ולח יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את כאב הגרון.לשם כך, מלאו קערה במים חמים, הוסיפו כמה טיפות שמן אתרי והניחו את ראש התינוק שלכם מעל הקערה.עטוף מגבת מעל ראש התינוק והקערה כדי למנוע את האדים לברוח.
 • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.זה יכול להיות מגורד ולערבב עם דבש ומים חמים ולהשתמש בהם כגרגר.

תרופות צמחי מרפא לכאבי גרון אצל תינוקות

עשבי תיבול רבים שימשו במשך מאות שנים לטיפול בגרון כואב אצל תינוקות.להלן כמה מהפופולריות ביותר:

 • אלם חלקלק: אלם חלקלק הוא סוג של קליפת עץ המשמשת במשך מאות שנים לטיפול בכאבי גרון.הוא עשיר ברירי, המסייע בציפוי ולהרגיע את הגרון.ניתן לערבב אותו עם כמות קטנה של מים חמים ולנתן לתינוק כמשקה.
 • שורש מרשמלו: שורש מרשמלו הוא עשב נוסף הידוע בתכונותיו המרגיעות.ניתן לערבב אותו עם מים חמים ולהשתמש בהם כגרגר או לערבב עם דבש ומים חמים ולנתן אותו כמשקה.
 • שורש ליקריץ: שורש ליקריץ ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.ניתן לערבב אותו עם מים חמים ולהשתמש בהם כגרגר או לערבב עם דבש ומים חמים ולנתן אותו כמשקה.
 • קמומיל: קמומיל ידוע בתכונותיו המרגיעות ויכול לעזור להפחית דלקת וכאב.ניתן לערבב אותו עם מים חמים ולהשתמש בהם כגרגר או לערבב עם דבש ומים חמים ולנתן אותו כמשקה.
 • Echinacea: Echinacea הוא עשב פופולרי ששימש במשך מאות שנים לטיפול בכאבי גרון.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והחיטוי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.ניתן לערבב אותו עם מים חמים ולהשתמש בהם כגרגר או לערבב עם דבש ומים חמים ולנתן אותו כמשקה.

טיפ מועיל

בעת שימוש באחד מהתרופות הללו, חשוב לוודא שאתה משתמש בחומרים טריים.במידת האפשר, השתמש במרכיבים אורגניים, מכיוון שהם נוטים פחות להכיל חומרי הדברה או כימיקלים אחרים שיכולים להזיק לתינוקך.

חשוב גם לזכור כי בעוד שסעדים אלה יכולים לספק הקלה, אין להשתמש בהם כתחליף לטיפול רפואי.אם כאב כואב של התינוק שלך לא מתעסקVE או אם זה מחמיר, צור קשר עם ספק שירותי הבריאות שלך מייד.

למה לצפות מסבתות סבתות לגרונות כואבות בתינוקות

אחת המחלות הנפוצות ביותר שתינוקות חווים היא כאב גרון.אמנם תרופות יכולות לספק הקלה, אך ישנם גם מגוון של סעדים ביתיים שסבתות נהגו לסייע בהקלה על אי הנוחות ולהפחית את חומרת כאב הגרון.תרופות אלה הועברו לאורך דורות וניתן להשתמש בהן כדי לעזור להרגיע את הגרון ולספק הקלה.

תרופות ביתיות לגרון כואב אצל תינוקות

כשמדובר בגרונות כואבות אצל תינוקות, ישנם מגוון של תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור לספק הקלה.אלו כוללים:

 • דבש: דבש הוא תרופה טבעית לכאבי גרון וניתן לערבב אותם בתה או למים חמים ולתת לתינוק כדי לעזור להרגיע את הגרון.
 • מי מלח: תמיסה של מים חמים ומלח יכולה לשמש כגרגר כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה.
 • שום: לשום יש תכונות אנטיספטיות טבעיות וניתן להשתמש בהן להכנת תה או גרגר כדי לעזור להפחית דלקת.
 • שמן קוקוס: שמן קוקוס הוא אנטי דלקתי טבעי וניתן לערבב אותו עם מים חמים ולתת לתינוק כמשקה כדי לעזור להפחית דלקת.
 • קינמון: קינמון הוא אנטי דלקתי טבעי שניתן לערבב בתה או למים חמים ולתת לתינוק כדי לעזור להרגיע את הגרון.

סעדים אלה שימשו במשך דורות והוכחו כי הם עוזרים לספק הקלה מגרונות כואבים אצל תינוקות.עם זאת, חשוב לזכור שלא כל הסעדים יעבדו עבור כל התינוקות, ולכן חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בסעדים ביתיים כלשהם.

מתי לפנות לטיפול רפואי

בעוד שסעדים ביתיים יכולים לספק הקלה מכאבי גרון אצל תינוקות, חשוב להיות מודעים למתי לפנות לטיפול רפואי.אם התינוק חווה אחד מהתסמינים הבאים, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי:

 • כאבי גרון חמורים
 • קושי בבליעה
 • חום מעל 101 מעלות פרנהייט
 • קושי נשימה
 • נפיחות בצוואר

תסמינים אלה עשויים להצביע על כך שהתינוק סובל ממצב חמור יותר ויש להעריך אותו על ידי רופא.

שאלות נפוצות על סבתות סבתות לגרון כאב בתינוקות

מהי התרופה הביתית הטובה ביותר לגרון כואב אצל תינוקות?

התרופה הביתית הטובה ביותר לגרון כואב אצל תינוקות היא לתת להם משקה שעשוי דבש ומים חמים.לדבש יש תכונות אנטי -חיטוי טבעיות ויכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הגרון.

האם ניתן להשתמש בשום לטיפול בכאבי גרון אצל תינוקות?

כן, ניתן להשתמש בשום לטיפול בגרון כואב אצל תינוקות.לשום תכונות אנטי -חיטוי טבעיות וניתן להשתמש בהן להכנת תה או גרגר כדי לעזור להפחית דלקת.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בסעדים ביתיים כלשהם.

לסיכום, תרופות סבתות יכולות להיות דרך נהדרת לספק הקלה מגרונות כואבים אצל תינוקות.בעוד שתרופות יכולות לספק הקלה, ניתן להשתמש בתרופות ביתיות גם כדי לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את חומרת כאב הגרון.עם זאת, חשוב להיות מודע למתי לפנות לטיפול רפואי, מכיוון שתסמינים מסוימים עשויים להצביע על כך שהתינוק סובל ממצב חמור יותר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן