דף הבית » תרופות סבתא » חשיפת תופעות הלוואי הנסתרות של בקיעת שיניים אצל תינוקות: מה שכל הורה צריך לדעת

חשיפת תופעות הלוואי הנסתרות של בקיעת שיניים אצל תינוקות: מה שכל הורה צריך לדעת

מהי בקיעת שיניים אצל תינוקות?

בקיעת שיניים אצל תינוקות היא תהליך של שיניים מתעוררות בפיו של תינוק או ילד צעיר.זהו חלק רגיל בהתפתחות התינוקות והוא תוצאה של מערך השיניים הראשון של התינוק הגדל לחניכיים.במהלך תהליך זה, תינוקות עשויים לחוות מגוון תסמינים שיכולים לנוע בין קל לחמור.הכרת תופעות הלוואי הנפוצות של בקיעת שיניים יכולה לעזור להורים להבין טוב יותר ולנהל את הסימפטומים של התינוק שלהם.

תופעות לוואי של בקיעת שיניים אצל תינוקות

בקיעת שיניים יכולה לגרום למגוון תופעות לוואי, כולל:

 • עצבנות
 • בכי
 • בעיות שינה
 • ריר
 • כואב, חניכיים נפוחות
 • אובדן תיאבון
 • לעיסה על אובייקטים

חשוב לציין כי תינוקות מסוימים עשויים שלא לחוות תופעות לוואי כלל.בנוסף, תופעות הלוואי של בקיעת שיניים יכולות להשתנות מתינוק לתינוק.

התמודדות עם תופעות הלוואי של בקיעת שיניים

כשמדובר בניהול תופעות הלוואי של בקיעת שיניים, הדבר החשוב ביותר הוא להבטיח שהתינוק שלך יהיה נוח.להלן מספר טיפים מועילים שיעזרו לך להתמודד עם תופעות הלוואי של בקיעת שיניים:

 • ספק לתינוק שלך משהו ללעוס עליו שהוא בטוח, כמו טבעת בקיעת שיניים קרה או חתיכת פרי קפוא.
 • לעסות בעדינות את החניכיים של התינוק שלך באצבעך.
 • תן לתינוק שלך אוכל קר, כמו יוגורט או רוטב תפוחים, כדי לעזור להרגיע את החניכיים.
 • השתמש בתרופה הומיאופתית כדי לעזור בקיעת שיניים.
 • תן לתינוק שלך לתרופות להקלה על כאב, כמו איבופרופן או אצטמינופן, אם התסמינים חמורים.

טיפ ייחודי ומועיל: תן לתינוקך ללעוס על מטלית רחצה קרה ורטובה כדי לעזור להרגיע את החניכיים.

כיצד להתמודד עם כאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות

בקיעת שיניים יכולה להיות חוויה קשה הן עבור ההורים והן לתינוק.למרבה המזל, ישנן מספר דרכים לעזור לנהל ולהקל על כאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות.

הדרך הנפוצה והיעילה ביותר לעזור להרגיע תינוק בקיעת שיניים היא לספק להם משהו ללעוס עליו.לתינוקות יש באופן טבעי אינסטינקט להכניס דברים לפיהם, וזו הסיבה שצעצועי בקיעת שיניים כל כך פופולריים.צעצועי בקיעת שיניים מגיעים במגוון חומרים וצורות, כולם נועדו לספק הקלה לתינוק בקיעת שיניים, מבלי לגרום נזק.על ההורים לחפש צעצועים נטולי BPA ועשויים עם חומרים לא רעילים.

הורים יכולים גם לעזור להרגיע את התינוק בקיעת השיניים על ידי שפשוף של החניכיים שלהם באצבע נקייה או במטלית רחיצה רטובה.זה יכול לעזור להקל על הכאב והלחץ הנגרם על ידי השיניים הצומחות.בנוסף, הורים יכולים לתת לתינוק בקיעת שיניים טבעת בקיעת שיניים קרה או מטלית רטובה קרה ללעוס עליו.טמפרטורות קרות יכולות לעזור להפחית את הדלקת ולספק הקלה.

תרופות ללא מרשם לכאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות

במקרים מסוימים ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם כדי לסייע בניהול כאבי בקיעת שיניים.האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה להורים להשתמש רק בתרופות אלה אם שיטות אחרות להקלה בכאב לא הצליחו.על ההורים תמיד להתייעץ עם הרופא שלהם לפני שהם נותנים לתינוקם כל סוג של תרופות.

שתי התרופות הנפוצות ביותר ללא מרשם המשמשות לניהול כאבי בקיעת שיניים הן אצטמינופן (תילנול) ואיבופרופן (ADVIL).אצטמינופן הוא משכך כאבים קל שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת, בעוד שאיבופרופן הוא משכך כאב חזק יותר שיכול גם להפחית את הדלקת.

חשוב לציין כי יש להשתמש בתרופות אלה רק אם שיטות אחרות להקלה בכאב לא הצליחו.על ההורים לעולם לא למסור תרופות אלה לתינוק מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא שלהם.

מתי לראות רופא לכאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות

במקרים מסוימים, תינוק עלול לחוות כאבים ואי נוחות אינטנסיביים כתוצאה מקיבלת שיניים הדורשת התערבות רפואית.אם תינוק חווה חום גבוה, עצבנות קיצונית או ריר מוגזם, על ההורים לפנות לטיפול רפואי.רופא רשאי לרשום תרופה חזקה יותר או להמליץ על ג’ל בקיעת שינייםT יכול לעזור לספק הקלה.

שאלות נפוצות בנושא כאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות

מהם סימני בקיעת השיניים אצל תינוקות?

הסימנים הנפוצים ביותר של בקיעת שיניים אצל תינוקות כוללים ריר מוגזם, עצבנות, נשיכה ורגישות לחניכיים.סימנים אחרים עשויים לכלול חום בדרגה נמוכה ואובדן תיאבון.

מהו צעצוע בקיעת השיניים הטוב ביותר לתינוקות?

צעצוע בקיעת השיניים הטוב ביותר לתינוקות הוא כזה שעשוי מחומרים שאינם רעילים ונטול BPA.צעצועים בקיעת שיניים מגיעים במגוון צורות ומרקמים, כולם נועדו לספק הקלה לתינוק בקיעת שיניים.על ההורים לחפש צעצועים שקל לתינוק להחזיק וללעוס עליהם.

מסקנה

בקיעת שיניים אצל תינוקות יכולה להיות חוויה קשה הן עבור ההורים והן לתינוק.למרבה המזל, ישנן מספר דרכים לעזור לנהל ולהקל על כאבי בקיעת שיניים אצל תינוקות.הורים יכולים לתת לתינוק שלהם משהו ללעוס עליו, לשפשף את החניכיים שלהם באצבע נקייה או במטלית רחצה רטובה, או לתת להם טבעת בקיעת שיניים קרה או מטלית רטובה קרה ללעוס עליו.במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם גם כדי לסייע בניהול כאבי בקיעת שיניים.עם זאת, על ההורים להתייעץ תמיד עם הרופא שלהם לפני שהם נותנים לתינוקם כל סוג של תרופות.אם תינוק חווה חום גבוה, עצבנות קיצונית או ריר מוגזם, על ההורים לפנות לטיפול רפואי.בקיעת שיניים לא צריכה להיות חוויה כואבת עבור ההורים והתינוק כאחד.בשיטות הנכונות, בקיעת שיניים יכולה להיות חוויה נוחה יותר.

לסיכום, בקיעת שיניים אצל תינוקות יכולה להיות חוויה קשה, אך ישנן מספר דרכים לנהל ולהקל על כאבי בקיעת שיניים.על ההורים לחפש צעצועים בקיעת שיניים נטולי BPA ועשויים בחומרים שאינם רעילים, להשתמש באצבע נקייה או במטלית רטוף רטובה כדי לשפשף את החניכיים של התינוק שלהם, או לתת להם טבעת שיניים קרה או מטלית רטובה קרה ללעוס עליו.במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם כדי לעזור בניהול כאבי בקיעת שיניים, אך ההורים צריכים תמיד להתייעץ תחילה עם הרופא שלהם.אם תינוק חווה חום גבוה, עצבנות קיצונית או ריר מוגזם, ההורים צריכים לחפש

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן