דף הבית » תרופות סבתא » מדוע כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות יכולות לאותת על נושא בריאותי גדול

מדוע כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות יכולות לאותת על נושא בריאותי גדול

מה המשמעות של כפות הידיים והרגליים שלך מגרדות?

גירוד של כפות הידיים והרגליים הוא סימפטום שכיח שיכול להיגרם על ידי מגוון מצבים.זה יכול להיגרם ממשהו פשוט כמו עור יבש או חמור כמו מצב רפואי בסיסי.חשוב להבין מה עלול לגרום לגרד כדי לטפל בו כראוי.

מה גורם לגירוד של כפות הידיים והרגליים?

גירוד כפות הידיים והרגליים יכול להיגרם על ידי מגוון תנאים, כולל:

 • עור יבש
 • אלרגיות
 • עקיצות חרקים
 • זיהומים פטרייתיים
 • אקזמה
 • פסוריאזיס
 • סוכרת
 • מחלות כליות או כבד

במקרים מסוימים, הגורם לגירוד אינו ידוע.זה ידוע כפרוריטוס אידיופתי ויכול להיות קשה לאבחון ולטפל.

מתי לראות רופא

אם הגירוד שלך מלווה בתסמינים אחרים, כמו כאב, נפיחות, אדמומיות או פריחה, עליך לפנות לרופא.גירוד שאינו נעלם או שמלווה בתסמינים אחרים עשוי להוות סימן למצב רפואי בסיסי ויש להעריך אותו על ידי רופא.

טיפול בגירוד כפות הידיים והרגליים

הטיפול בגירוד כפות הידיים והרגליים יהיה תלוי בגורם הבסיסי.לעור יבש, קרמים וקרמים לחות יכולים להועיל.עבור אלרגיות, הימנעות מהאלרגן יכולה לעזור להפחית גירוד.לזיהומים פטרייתיים ניתן להשתמש בקרמים ותרופות נגד פטריות.עבור אקזמה ופסוריאזיס, לרוב נקבעים קרמים אקטואליים, משחות ותרופות.עבור סוכרת, בקרת רמות הסוכר בדם יכולה לעזור להפחית את הגירוד.למחלות כליות או כבד, טיפול במצב הבסיסי יכול לעזור להפחית את הגירוד.

טיפ מועיל

אם כפות הידיים והרגליים שלך מגרדות, נסה להתקלח או להתקלח קריר.מים קרירים יכולים לעזור להרגיע את הגירוד ולהפחית את הדלקת.כדי לשמור על לחות לעור, השתמשו בקרם לחות עדין ובלתי מרוכז לאחר הרחצה.הימנע ממים חמים וסבונים קשים, מכיוון שאלו יכולים להחמיר את הגירוד.

מה גורם לכפות ידיים וכפות רגליים מגרדות?

כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות יכולות להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל גירויים בעור, תגובות אלרגיות ומצבים רפואיים בסיסיים.הגורמים השכיחים לכפות הידיים והרגליים מגרדות כוללות עור יבש, דרמטיטיס מגע, פסוריאזיס, דלקת עור אטופית וזיהומים פטרייתיים.

עור יבש

הגורם השכיח ביותר לכפות הידיים והרגליים המגרדות הוא עור יבש, שיכול להיגרם על ידי מזג אוויר קר, מיזוג אוויר ומרחצאות חמים.העור עלול להפוך למגרד ומגרד, וניתן לטפל בו עם קרמים וקרמים לחות.

דלקת דרמטיטיס מגע

מגע דרמטיטיס הוא תגובה אלרגית לחומר שמגיע במגע עם העור.זה יכול לגרום לאדמומיות, גירוד ונפיחות, וניתן לטפל בו באנטי -היסטמינים וקרמים אקטואליים.

פסוריאזיס

פסוריאזיס הוא מצב עור דלקתי כרוני שיכול לגרום לטלאים אדומים וקשקשיים בכפות הידיים וברגליים.הטיפול כולל קרמים אקטואליים ומשחות, כמו גם תרופות מערכתיות.

דלקת דרמטיטיס אטופית

דלקת עור אטופית היא מצב עור כרוני שנראה לעתים קרובות אצל אנשים עם היסטוריה משפחתית של אלרגיות.זה יכול לגרום לעור אדום, מגרד וקשקשי בכפות הידיים וברגליים, ולעתים קרובות מטופל בתרופות אקטואליות ומערכתיות.

זיהומים פטרייתיים

זיהומים פטרייתיים, כמו כף רגלו של ספורטאי, יכולים לגרום לגרד ולשרוף על כפות הידיים והרגליים.הטיפול כולל קרמים וקרמים נגד פטריות.

טיפול בכפות הידיים והרגליים מגרדות

הטיפול בכפות הידיים והרגליים מגרדות תלוי בגורם הבסיסי.אם הגורם הוא עור יבש, קרמים וקרם לחות יכולים לעזור.למגע דרמטיטיס, ניתן להשתמש באנטי -היסטמינים וקרמים אקטואליים.לפסוריאזיס ניתן להשתמש בקרמים אקטואליים ומשחות, כמו גם תרופות מערכתיות.עבור דלקת דרמטיטיס אטופית ניתן להשתמש בתרופות מקומיות ומערכתיות, וניתן להשתמש בזיהומים פטרייתיים, ניתן להשתמש בקרמים וקרמים נגד פטריות.

מניעת כפות ידיים ומרגליות מגרדות

כדי למנוע כפות ידיים מגרדות ותשלוםT, חשוב לשמור על לחות העור, להימנע ממסבונים וחומרי ניקוי קשים ולנעול נעליים רופפות.בנוסף, חשוב להימנע ממגע עם חומרים העלולים לגרום לתגובה אלרגית.

שאלות נפוצות

 • מה הגורם השכיח ביותר לכפות הידיים והרגליים המגרדות? הגורם הנפוץ ביותר לכפות הידיים והרגליים המגרדות הוא עור יבש, שיכול להיגרם על ידי מזג אוויר קר, מיזוג אוויר ואמבטיות חמות.
 • יכול ליצור קשר עם דלקת דרמטיטיס לגרום לכפות רגליים מגרדות ורגליים?
 • מה הטיפול בכפות הידיים והרגליים המגרדות? הטיפול בכפות הידיים והרגליים מגרדות תלוי בגורם הבסיסי.אם הגורם הוא עור יבש, קרמים וקרם לחות יכולים לעזור.למגע דרמטיטיס, ניתן להשתמש באנטי -היסטמינים וקרמים אקטואליים.לפסוריאזיס ניתן להשתמש בקרמים אקטואליים ומשחות, כמו גם תרופות מערכתיות.עבור דלקת דרמטיטיס אטופית ניתן להשתמש בתרופות אקטואליות ומערכתיות, ולדלקות פטרייתיות ניתן להשתמש בקרמים וקרמים נגד פטריות.

כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות יכולות להוות סימפטום של מספר מצבי עור שונים.הגורם השכיח ביותר הוא עור יבש, אך הוא יכול להיגרם גם כתוצאה מדלקת דרמטיטיס מגע, פסוריאזיס, דרמטיטיס אטופית וזיהומים פטרייתיים.הטיפול תלוי בגורם הבסיסי ויכול לכלול קרמים לחות, אנטיהיסטמינים, קרמים אקטואליים, משחות וקרמים וקרמים נגד פטריות.כדי למנוע כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות, חשוב לשמור על לחות העור, להימנע ממסבונים וחומרי ניקוי קשים ולנעול נעליים רופפות.בנוסף, חשוב להימנע ממגע עם חומרים העלולים לגרום לתגובה אלרגית.למידע נוסף, ראה את ההגדרה wikipedia.org על כפות ידיים ורגליים גרעיני .

לסיכום, כפות ידיים וכפות רגליים מגרדות יכולות להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל עור יבש, דרמט מגע

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן