דף הבית » תרופות סבתא » סבתא יודעת הכי טוב: כיצד להתמודד עם רגישות לשיניים עם רפואה מיושנת

סבתא יודעת הכי טוב: כיצד להתמודד עם רגישות לשיניים עם רפואה מיושנת

מהי רגישות לשיניים?

רגישות לשיניים היא בעיית שיניים נפוצה המאופיינת בכאב או אי נוחות חדים בשיניים כאשר היא נחשפת לטמפרטורות או משקאות מסוימים.זה נגרם כתוצאה מחשיפה של הדנטין, שכבת הרקמה שנמצאת מתחת לאמייל ומלטת השן.שכבה זו מכילה קצות עצבים מיקרוסקופיים שניתן להפעיל כאשר הם נחשפים לתנאים מסוימים.

תסמינים של רגישות לשיניים

הסימפטום השכיח ביותר לרגישות לשיניים הוא כאב או אי נוחות חדים בעת צורך אוכל חם או קר או שתייה.תסמינים אחרים עשויים לכלול:

 • כאב בעת צחצוח או חוט דנטלי
 • כאב בעת אכילת ממתקים או אוכל חומצי
 • רגישות לאוויר קר או למים קרים
 • כאב בעת נשיכה

מה גורם לרגישות לשיניים?

ישנם מספר גורמים אפשריים לרגישות לשיניים, כולל:

 • עששת שיניים
 • מיתון מסטיק
 • שיניים סדוקות
 • אמייל שחוק
 • שחיקת שיניים
 • אוכלים ומשקאות חומציים

טיפול ברגישות לשיניים

ישנן כמה אפשרויות טיפול שונות לרגישות לשיניים, תלוי בסיבה.טיפולים אלה כוללים:

 • משחת שיניים רגישות -סוג זה של משחת שיניים מכיל מרכיביםזה עוזר למלא את הצינורות החשופים בדנטין ולהפחית את הרגישות.זה יכול לקחת עד ארבעה שבועות של שימוש קבוע לפני שהרגישות מופחתת.
 • טיפול פלואוריד -טיפול זה עוזר לחזק אתאמייל השיניים ומפחית את הרגישות.בדרך כלל זה מיושם בצורה אקטואלית בצורה של ג’ל, קצף או לכה.
 • מליטה שיניים -זהו הליך בוחומר שרף מורכב מוחל על החלקים החשופים של השיניים כדי לעזור להפחית את הרגישות.
 • כתרים -כתר הוא כיסוי מגן שמונחעל השן כולה כדי לעזור להפחית את הרגישות.בדרך כלל מומלץ לטיפול זה אם השן נפגעת קשה.

הרפואה של סבתא לרגישות לשיניים

בנוסף לטיפולים המפורטים לעיל, אנשים רבים פונים לתרופות ביתיות לרגישות לשיניים.תרופה אחת כזו היא הרפואה של סבתא, שהיא תרופה מסורתית לרגישות לשיניים ששימשה במשך דורות.המרכיבים לתרופה משתנים, אך בדרך כלל כוללים מרכיבים כמו סודה לשתייה, מלח וחומץ.

כדי להשתמש בתרופה של סבתא לרגישות לשיניים, מערבבים 1 כפית סודה לשתייה עם כפית מלח וכפית חומץ בכוס מים חמים.לשטוף את התערובת בפה שלך למשך 30 שניות, ואז ירק אותה.חזור על תהליך זה עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

טיפ: להקלה נוספת, נסה להוסיף כמה טיפות של שמן מנטה לתערובת.התחושה הקרירה של שמן המנטה יכולה לעזור לספק הקלה נוספת מרגישות לשן.

רגישות לשן הרגישות של סבתא: תרופות ביתיות

הרפואה של סבתא רגישות לשיניים היא תרופה עתיקה המשמשת במשך מאות שנים לטיפול ברגישות לשיניים.התרופה מורכבת ממרכיבים טבעיים כמו עשבי תיבול, תבלינים ושמנים המשמשים להרגיע ולהפחתת אי הנוחות הקשורה לרגישות לשן.המרכיבים בדרך כלל מעורבבים זה בזה במדבק ומוחלים ישירות על האזור המושפע.

אחת התרופות הפופולריות ביותר לרגישות לשיניים היא תערובת של קמומיל, קינמון ושמן ציפורן.אומרים כי תערובת זו מפחיתה את אי הנוחות והרגישות של השיניים.ניתן ליישם אותו ישירות על המושפעאזור עם ספוגית כותנה.

תרופה ביתית נוספת לרגישות לשיניים היא להשתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים.תערובת זו משמשת לנטרול החומצות בפה ולהפחתת אי הנוחות הקשורה לרגישות לשן.זה יכול לשמש שטיפת פה או להחיל ישירות על האזור הפגוע בעזרת ספוגית כותנה.

תרופות ביתיות אחרות לרגישות לשיניים כוללות החלת תערובת של דבש ומיץ לימון ישירות לאזור הפגוע.אומרים כי תערובת זו מפחיתה את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגישות לשן.ידוע גם שהוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.

לבסוף, אחד התרופות הפופולריות ביותר לרגישות לשיניים הוא להשתמש בתערובת של אלוורה ושמן קוקוס.אומרים כי תערובת זו מפחיתה את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגישות לשן.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע עם ספוגית כותנה.

טיפולים רפואיים לרגישות לשיניים

בעוד שניתן להשתמש בתרופות לבית כדי להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגישות לשן, ייתכן שיידרש טיפולים רפואיים למקרים חמורים יותר.ישנם מספר טיפולים זמינים לרגישות לשיניים, כולל:

טיפולי פלואוריד

טיפולי פלואוריד משמשים לחיזוק אמייל השיניים ולהפחתת אי הנוחות הקשורה לרגישות לשן.ניתן ליישם את הטיפולים ישירות על האזור המושפע או ליטול דרך הפה בגלולה או בצורת נוזלים.

חומרי איטום שיניים

חומרי איטום שיניים משמשים להגנה על אמייל השיניים מפני נזק נוסף.חומרי האיטום מיושמים ישירות על האזור המושפע ויכולים לעזור להפחית את אי הנוחות הקשורה לרגישות לשן.

טיפול בתעלת שורש

טיפול בתעלת שורש משמש להסרת הרקמה הפגועה או הנגועה בשיניים.טיפול זה יכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגישות לשן.

הרפואה של סבתא רגישות לשיניים היא תרופה עתיקה המשמשת במשך מאות שנים לטיפול ברגישות לשיניים.אמנם ניתן להשתמש בתרופות ביתיות כדי להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגישות לשן, אך ייתכן שיידרשו טיפולים רפואיים למקרים חמורים יותר.על ידי שימוש בשילוב זה של טיפולים וסעדים ביתיים, אנשים יכולים להפחית את אי הנוחות שלהם ולשפר את בריאות הפה הכללית שלהם.

שאלות נפוצות

מהי הרפואה של סבתא רגישות לשיניים?

הרפואה של סבתא רגישות לשיניים היא תרופה עתיקה המשמשת במשך מאות שנים לטיפול ברגישות לשיניים.התרופה מורכבת ממרכיבים טבעיים כמו עשבי תיבול, תבלינים ושמנים המשמשים להרגיע ולהפחתת אי הנוחות הקשורה לרגישות לשן.

כיצד אוכל להשתמש ברגישות לרגישות לשיניים של סבתא?

המרכיבים בדרך כלל מעורבבים זה בזה במעסק ומוחלים ישירות על האזור המושפע.ניתן ליישם את התערובת באמצעות ספוגית כותנה או לשמש שטיפת פה.

לסיכום, לסיכום, הרפואה של סבתא רגישות לשיניים היא תרופה עתיקה המשמשת במשך מאות שנים לטיפול ברגישות לשיניים.על ידי שימוש בשילוב של תרופות ביתיות וטיפולים רפואיים, אנשים יכולים להפחית את אי הנוחות ולשפר את בריאות הפה הכללית שלהם.

למידע נוסף על רגישות לשיניים ותרופת סבתא, אנא עיין ב הגדרת Wikipedia.org לגבי רגישות לשניים של סבתא .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן