דף הבית » תרופות סבתא » סבתא יודעת הכי טוב – תרופות ביתיות להקלה על זיהום בדרכי השתן!

סבתא יודעת הכי טוב – תרופות ביתיות להקלה על זיהום בדרכי השתן!

מהי זיהום בדרכי השתן?

זיהום בדרכי השתן (UTI) הוא זיהום הנגרם על ידי חיידקים בכל חלק במערכת השתן, כולל הכליות, שלפוחית השתן והשופכה.UTI יכול להיות כואב ויכול לגרום לתסמינים כמו תחושת צריבה בעת שתן דחף, תכוף להשתין וכאבים בבטן התחתונה.אם נותר ללא טיפול, UTI יכול להוביל לסיבוכים חמורים יותר, כמו זיהום בכליות.

כמה נפוץ UTI בסבתא?

UTIs נפוצים בקרב קשישים, ובמיוחד אצל נשים.על פי המכון הלאומי לסוכרת ומחלות עיכול וכליות (NIDDK), UTIs הם הסוג הנפוץ ביותר של זיהום חיידקי בקרב מבוגרים.למעשה, ההערכה היא שכ- 40% מהנשים מעל גיל 65 יחוו לפחות UTI אחד במהלך חייהן.

תסמינים של UTI בסבתא

הסימפטומים של UTI אצל קשיש יכולים להיות דומים לאלה של מחלות אחרות ויכולים לכלול:

 • כאב או שריפה בזמן שתן
 • צורך תכוף ודחוף להשתין
 • שתן מעונן, כהה או ריח חזק
 • כאב או לחץ בבטן התחתונה
 • חום, צמרמורות או הזעות לילה
 • עייפות או בלבול

אם סבתא שלך חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי.

כיצד מטפלים ב- UTI בסבתא?

הטיפול ב- UTI אצל קשיש יהיה תלוי בחומרת הזיהום ובסיבה הבסיסית.הטיפול בדרך כלל כרוך באנטיביוטיקה, העלולים להילקח דרך הפה או תוך ורידי.במקרים מסוימים ניתן להשתמש בצנתר לניקוז שלפוחית השתן.

בנוסף לטיפול רפואי, ישנם כמה שינויים באורח החיים שיכולים לעזור במניעת UTI בסבתא שלך.אלה כוללים:

 • שתיית שפע נוזלים שיעזרו לשטוף חיידקים מדרכי השתן.
 • תרגול היגיינה טובה, כולל ניגוב מקדימה לאחור לאחר השימוש בשירותים.
 • הימנעות משימוש בסבונים ריחניים וברחבות בועה, מה שעלול לעצבן את דרכי השתן.
 • לבישת תחתוני כותנה ובגדים רופפים כדי לעזור לשמור על האזור יבש.

חשוב גם לעודד את סבתא שלך לדבר עם הרופא שלה על כל שינוי בהרגלי השתן שלה, מכיוון שאלו יכולים להיות סימנים של Uti.

טיפ ייחודי לסבתא עם UTI

חשוב לעזור לסבתא שלך להישאר לחות כשיש לה UTI.שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור לשטוף חיידקים מדרכי השתן, שיכולים לעזור להאיץ את תהליך ההחלמה.מיץ חמוציות הוא בחירה טובה שכן יש לו תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות שיכולות לעזור במניעת UTI.עודדו את סבתכם לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום, כמו גם כוס מיץ חמוציות.

תסמינים של סבתא לזיהום בדרכי השתן

סבתא לזיהום בדרכי השתן (UTI) היא זיהום שכיח במערכת השתן.זה יכול להשפיע על אנשים בכל גיל, אך נפוץ יותר בקרב נשים.הסימפטומים של UTI יכולים לנוע בין קלה לחמורה ויכולים לכלול תחושת צריבה בעת שתן, דחף מוגבר להשתין שתן, מעונן או עקוב מדם וריח חזק.אם לא מטופלים, הזיהום יכול להתפשט לכליות, ולגרום לסיבוכים חמורים יותר.

אבחון סבתא לזיהום בדרכי השתן

אם אתה חווה אחד מהתסמינים של UTI, חשוב לראות את ספק שירותי הבריאות שלך לאבחון.האבחנה של UTI כוללת בדיקה גופנית, בדיקת שתן כדי לבדוק אם יש חיידקים, ולעיתים תרבית שתן לזיהוי החיידקים הספציפיים הגורמים לזיהום.הטיפול הוא בדרך כלל עם אנטיביוטיקה, אם כי תרופות ביתיות כמו שתיית שפע של נוזלים ולקיחת משככי כאבים ללא מרשם עשויים לעזור להקל על חלק מהתסמינים.

טיפול בסבתא לזיהום בדרכי השתן

הטיפול ב- UTI תלוי בסוג הזיהום ובחומרת הסימפטומים.לזיהום קלניתן לרשום אנטיביוטיקה כדי לסייע בפינוי הזיהום.לזיהומים חמורים יותר, כמו אלה המעורבים בכליות, יתכן שיהיה צורך באשפוז.במקרים מסוימים יתכן שיהיה צורך בניתוח להסרת הרקמה הנגועה.בנוסף, שתיית שפע של נוזלים והימנעות ממזונות המעצבנים את שלפוחית השתן, כמו קפה ומזונות חריפים, יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של Uti.

מניעת סבתא לזיהום בדרכי השתן

הדרך הטובה ביותר למנוע UTI היא לתרגל היגיינה טובה.זה כולל ניגוב מקדימה לאחור לאחר שהלכו לשירותים, הימנעות מלהטיל והשתנה לאחר קיום יחסי מין.בנוסף, שתיית שפע של נוזלים, כמו מים ומיץ חמוציות, יכולה לעזור לשטוף חיידקים ולמנוע צמיחת חיידקים העלולים לגרום ל- UTI.אם יש לך UTIs חוזרים ונשנים, הרופא שלך עשוי להמליץ על מנה נמוכה של אנטיביוטיקה לקחת כל יום כדי למנוע זיהומים עתידיים.

סבתא לזיהום בדרכי השתן היא מצב שכיח שניתן לטפל בו באנטיביוטיקה ושינויים באורח החיים.הבנת הסימפטומים, האבחנה, הטיפול והמניעה של UTI יכולה לעזור לך לנהל את מצבך ולמנוע זיהומים עתידיים.

שאלות נפוצות

 • מהם הסימפטומים של uti? הסימפטומים של UTI יכולים לנוע בין קלה לחמורה ויכולים לכלול תחושת צריבה בעת שתן, דחף מוגבר להשתין, מעונן או דם דם, וריח חזק.
 • כיצד מאבחנים UTI? האבחנה של UTI כרוכה בבדיקה גופנית, בדיקת שתן כדי לבדוק אם יש חיידקים, ולעיתים תרבית שתן כדי לזהות את החיידקים הספציפיים הגורמים לזיהום.>
 • כיצד מטפלים ב- UTI? טיפול בדרך כלל עם אנטיביוטיקה, אם כי תרופות ביתיות כמו שתיית שפע של נוזלים ונטילת משככי כאבים ללא מרשם עשויים לעזור להקל על חלק מהתסמינים.>
 • כיצד אוכל למנוע UTI? הדרך הטובה ביותר למנוע UTI היא לתרגל היגיינה טובה, לשתות שפע נוזלים ולהימנע ממזונות המעצבנים את שלפוחית השתן.אם יש לך UTIs חוזרים ונשנים, הרופא שלך עשוי להמליץ על מנה נמוכה של אנטיביוטיקה לקחת כל יום כדי למנוע זיהומים עתידיים.

סבתא לזיהום בדרכי השתן היא מצב שכיח שניתן לטפל בו באנטיביוטיקה ושינויים באורח החיים.על ידי תרגול היגיינה טובה, שתיית שפע של נוזלים והימנעות ממזונות המעצבנים את שלפוחית השתן, אתה יכול להפחית את הסיכון שלך לפתח UTI.בנוסף, אם אתה חווה אחד מהתסמינים של UTI, חשוב לראות את ספק שירותי הבריאות שלך לאבחון ולהתחיל טיפול בהקדם האפשרי.

לסיכום, לסיכום, סבתא לזיהום בדרכי השתן היא זיהום שכיח הפוגע באנשים בכל גיל, אך שכיחה יותר בקרב נשים.הבנת הסימפטומים, האבחנה, הטיפול והמניעה של UTI יכולה לעזור לך לנהל את מצבך ולהפחית את הסיכון שלך לפתח UTI.אם אתה חווה אחד מהתסמינים של UTI, חשוב לראות את ספק שירותי הבריאות שלך לאבחון ולהתחיל טיפול בהקדם האפשרי. הגדרת Wikipedia.org על סבתא לזיהום בדרכי השתן יכולה לעזור לך להבין טוב יותר מצב זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן