דף הבית » תרופות סבתא » 5 טיפולים טבעיים לדלקת והקלה על כאבי מפרקים

5 טיפולים טבעיים לדלקת והקלה על כאבי מפרקים

מהו טיפול טבעי לדלקת וכאבי מפרקים?

דלקת וכאבי מפרקים הם שניים מהבעיות הבריאותיות הכרוניות הנפוצות ביותר שאנשים סובלים מהם.השניים יכולים להיות מתישים, ומשפיעים לא רק על התנועה הגופנית של האדם אלא גם על רווחתו הנפשית והרגשית.אמנם אין פיתרון בגודל אחד מתאים לכל, אך הוכח כי טיפולים טבעיים יעילים בהקלת חלק מהתסמינים הקשורים לתנאים אלה.

טיפולים טבעיים מבוססים על הרעיון שניתן לתמוך ולעודד את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, במקום לדכא או לשנות.ניתן להשיג זאת באמצעות צמחי מרפא, תוספי מזון ושינויים באורח החיים.

עשבי תיבול ותוספי מזון לכאבי מפרקים ודלקת

עשבי תיבול ותוספי מזון שימשו במשך מאות שנים לטיפול בכאבי פרקים ודלקת.כמה מעשבי התיבול והתוספים הפופולריים והיעילים ביותר לתנאים אלה כוללים:

 • כורכום: כורכום הוא תבלין שיש לו תכונות אנטי דלקתיות חזקות.לעיתים קרובות הוא נלקח בצורת קפסולה או טבליות, או שניתן להוסיף אותו למזון לטעם.
 • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר הוא תבלין נוסף עם תכונות אנטי דלקתיות חזקות.ניתן לקחת אותו בצורת קפסולה או טבליות, או שניתן להוסיף אותו למזון לטעם.
 • שמן דגים: שמן דגים מכיל חומצות שומן אומגה 3 שהוכחו כמפחיתות דלקת.לעתים קרובות זה נלקח בצורת קפסולה או נוזלית.
 • ויטמין D: ויטמין D הוא ויטמין מסיס בשומן שהוכח כמפחית כאב ודלקת.לעתים קרובות זה נלקח בצורת קפסולה או נוזלית.
 • בוסווליה: בוסווליה הוא עשב ששימש במשך מאות שנים להפחתת דלקת וכאב.לעתים קרובות זה נלקח בצורת כמוסה או טאבלט.
 • גלוקוזאמין: גלוקוזאמין הוא תוסף שהוכח כמפחית כאבי פרקים ודלקת.לעתים קרובות זה נלקח בצורת כמוסה או טאבלט.

טיפ ייחודי ומועיל

עבור אלה הסובלים מכאבי מפרקים ודלקת, חשוב להתייעץ עם מתרגל בריאות לפני שתתחיל במשטר תוספים חדש.בנוסף, חשוב לפקח על תגובת הגוף לכל תוסף חדש ולבצע התאמות לפי הצורך.

שינויים באורח החיים לניהול כאבי מפרקים ודלקת

בנוסף לעשבי תיבול ותוספי מזון, שינויים באורח החיים יכולים להועיל גם בניהול כאבי פרקים ודלקת.חלק מהשינויים היעילים באורח החיים כוללים:

 • פעילות גופנית: פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את כאבי המפרקים והדלקת.פעילות גופנית יכולה גם לעזור בשיפור הבריאות הכללית והרווחה.
 • ניהול מתח: מתח יכול להחמיר כאבי מפרקים ודלקת.לקחת זמן להירגע ולהתאמן בפעילויות הקלות מתח יכול לעזור להפחית את הסימפטומים.
 • תזונה בריאה: אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לסייע בהפחתת הדלקת ולתמוך בבריאות המפרקים.מזונות העשירים בחומצות שומן אומגה 3, נוגדי חמצון וויטמינים ומינרלים יכולים להועיל במיוחד.
 • שינה בריאה: לקבל מספיק שינה איכותית חשובה לבריאות הכללית ולרווחה.מכוון לסביבות 7-9 שעות שינה בכל לילה.
 • הידרציה: שהייה לחות חשובה לבריאות המפרקים.מכוון לשתות 8-10 כוסות מים ביום.

ביצוע שינויים באורח החיים יכול להיות מאתגר, אך הם יכולים להועיל להפליא בניהול כאבי פרקים ודלקת.

תרופות צמחיות משמשות זה מכבר לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים.לצמחים ועשבי תיבול שונים יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות כאבים שיכולות לעזור להפחית את חומרת התנאים הללו.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר לדלקת וכאבי מפרקים כוללים כורכום, ג’ינג’ר, בוסווליה, פלפל קאיין וקליפת ערבה לבנה.

כורכום

כורכום הוא מרכיב נפוץ בקארי ובמנות הודיות אחרות.החומר הפעיל העיקרי בכורכום הוא כורכומין, שיש לותכונות אנטי דלקתיות ונוגדי חמצון חזקות.מחקרים הראו כי כורכומין יכול לסייע בהפחתת דלקת וכאבי מפרקים הקשורים לדלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית וכאבי פרקים הנגרמים על ידי מצבים אחרים.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב נוסף המשמש בדרך כלל לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים.החומר הפעיל בג’ינג’ר הוא ג’ינג’רול, בעל תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.מחקרים מצאו כי ג’ינג’רול יכול לסייע בהפחתת דלקת וכאבים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.

בוסווליה

בוסווליה הוא עשב ששימש ברפואה איורוודית מסורתית במשך מאות שנים לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים.החומר הפעיל בבוסווליה הוא חומצה בוסוולית, בעלת תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאבים.מחקרים מצאו כי חומצה בוסוולית יכולה לסייע בהפחתת דלקת וכאבי מפרקים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.

פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא תבלין פופולרי הידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והכאב.החומר הפעיל בפלפל קאיין הוא קפסאיצין, שנמצא כמסייע בהפחתת דלקת וכאבי מפרקים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.

קליפת ערבה לבנה

קליפת ערבה לבנה שימשה במשך מאות שנים לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים.החומר הפעיל בקליפת ערבה לבנה הוא סליסין, בעל תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאב.מחקרים מצאו כי סליסין יכול לעזור להפחית דלקת וכאבי מפרקים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.

טיפולים טבעיים אחרים לדלקת וכאבי מפרקים

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם טיפולים טבעיים אחרים לדלקת וכאבי מפרקים.שינויים בפעילות גופנית, דיאטה ואורח חיים יכולים לעזור להפחית דלקת וכאבי מפרקים.

פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה לסייע בהפחתת דלקת וכאבי מפרקים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לשמור על המפרקים גמישים ולחזק את השרירים המקיפים את המפרקים.תרגילים בעלי השפעה נמוכה כמו שחייה, הליכה ורכיבה על אופניים מועילים במיוחד לאנשים עם כאבי מפרקים.

דיאטה

דיאטה חשובה גם להפחתת דלקת וכאבי מפרקים.אכילת תזונה בריאה הכוללת הרבה פירות וירקות, דגנים מלאים, חלבון רזה ושומנים בריאים יכולה לעזור להפחית דלקת וכאבי מפרקים.הימנעות ממזון מעובד ומטוגן, כמו גם מזונות עשירים בסוכר ושומן רווי, יכולה גם לסייע בהפחתת דלקת וכאבי מפרקים.

שינויים באורח החיים

ביצוע שינויים באורח החיים יכול לעזור להפחית דלקת וכאבי מפרקים.הפסקת עישון, הגבלת צריכת אלכוהול והפחתת לחץ יכולה לעזור להפחית את הדלקת וכאבי המפרקים.קבלת מספיק שינה וניהול המשקל שלך יכולה גם לעזור להפחית את הדלקת וכאבי המפרקים.

שאלות נפוצות

מהם טיפולים טבעיים לדלקת וכאבי מפרקים?

כמה טיפולים טבעיים לדלקת וכאבי מפרקים כוללים תרופות צמחיות כמו כורכום, ג’ינג’ר, בוסווליה, פלפל קאיין וקליפת ערבה לבנה.טיפולים טבעיים אחרים כוללים פעילות גופנית, שינויי תזונה ושינויים באורח החיים.

האם תרופות צמחיות יעילות לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים?

תרופות צמחיות יכולות להיות יעילות לטיפול בדלקת וכאבי מפרקים.מחקרים הראו כי צמחי מרפא שונים, כמו כורכום, ג’ינג’ר, בוסווליה, פלפל קאיין וקליפת ערבה לבנה, הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאבים שיכולות לעזור להפחית את חומרת התנאים הללו.

לסיכום, טיפולים טבעיים לדלקת וכאבי מפרקים יכולים להיות יעילים להפחתת דלקת וכאבי מפרקים הקשורים במצבים כמו דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים אחרים.תרופות צמחיות, פעילות גופנית, שינויים בתזונה

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן