דף הבית » תרופות סבתא » 5 טיפים שיעזרו להקל על כאבי דלקת פרקים באצבעות

5 טיפים שיעזרו להקל על כאבי דלקת פרקים באצבעות

דלקת פרקים באצבעות

דלקת פרקים באצבעות היא מצב הנגרם כתוצאה מדלקת במפרקים באצבעות.מצב זה יכול לגרום לכאב, נוקשות ונפיחות באצבעות הנגועות.ישנם מספר סוגים של דלקת פרקים שיכולים להשפיע על האצבעות, כולל דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית, גאוט ודלקת מפרקים פסוריאטית.

דלקת מפרקים ניוונית היא הסוג השכיח ביותר של דלקת פרקים באצבעות.זה נגרם על ידי פירוט הסחוס שמכריע את המפרקים באצבעות.כאשר הסחוס מתרחק, עצמות המפרקים משפשפות זו בזו, וגורמות לכאב ודלקת.

דלקת מפרקים שגרונית היא הפרעה אוטואימונית הגורמת לגוף לתקוף רקמה בריאה משלו.זה יכול להשפיע על המפרקים באצבעות, לגרום לכאב, נוקשות ונפיחות.

גאוט הוא סוג של דלקת פרקים הנגרמת על ידי הצטברות חומצת השתן במפרקים.זה יכול לגרום לכאבים פתאומיים, עזים ודלקת באצבעות הפגועות.

דלקת מפרקים פסוריאטית היא סוג של דלקת פרקים הפוגעת באנשים עם פסוריאזיס.זה יכול לגרום לדלקת במפרקי האצבעות, וכתוצאה מכך כאב ונפיחות.

תסמינים של דלקת פרקים באצבעות

הסימפטום השכיח ביותר של דלקת פרקים באצבעות הוא כאב.הכאב עשוי להיות קבוע או לסירוגין ויכול לנוע בין קל לחמור.תסמינים שכיחים אחרים כוללים נוקשות, נפיחות ורגישות באצבעות הפגועות.במקרים מסוימים, אנשים עשויים לחוות תחושת טחינה כאשר הם מזיזים את האצבעות הנגועות.

טיפול בדלקת פרקים באצבעות

הטיפול בדלקת פרקים באצבעות תלוי בסוג ובחומרת המצב.ברוב המקרים, משככי כאבים ללא מרשם יכולים לעזור להפחית את הכאב והדלקת.אם תרופות ללא מרשם אינן יעילות, רופא רשאי לרשום תרופות חזקות יותר או להציע טיפולים אחרים, כגון פיזיותרפיה או ניתוח.

מטרת הטיפול היא להפחית את הכאב והדלקת ולשפר את הניידות והתפקוד באצבעות המושפעות.אנשים הסובלים מדלקת פרקים באצבעות צריכים לנקוט בצעדים כדי להגן על המפרקים שלהם מפני נזק נוסף.

טיפ מועיל לדלקת פרקים באצבעות

קצה מועיל אחד לניהול דלקת פרקים באצבעות הוא לחמם את האצבעות המושפעות.המפרקים באצבעות יכולים להיות נוקשים וכואבים כאשר הם קרים.לבישת כפפות או כפפות יכולה לעזור לחמם את האצבעות המושפעות ולהפחית את הדלקת.

בנוסף, שימוש בטיפול בחום או בקור יכול לסייע בהפחתת הכאב והדלקת באצבעות הנגועות.החלת דחיסה חמה על האצבעות המושפעות יכולה לעזור להפחית את הנוקשות והכאב.ניתן להשתמש בחבילות קרח גם להפחתת דלקת וכאב.

תסמינים של דלקת פרקים באצבעות

דלקת פרקים באצבעות עלולה לגרום למגוון תסמינים שיכולים לנוע בין קל לחמור, תלוי בסוג החומרה של המצב.תסמינים שכיחים של דלקת פרקים באצבעות כוללים:

 • כאב ורגישות באצבעות
 • נוקשות באצבעות ובפרקי אצבעות
 • נפיחות במפרקי האצבעות
 • ירידה בטווח התנועה
 • מפרקים אדומים וחמים למגע
 • תחושות קהות או עקצוץ באצבעות

תסמינים אלה עשויים להיות פרוגרסיביים ויכולים להחמיר לאורך זמן אם הם לא מטופלים.

אפשרויות טיפול לדלקת פרקים באצבעות

למרבה המזל, קיימות מגוון אפשרויות טיפול העומדות לסייע בהקלה על תסמיני דלקת פרקים באצבעות.טיפולים עשויים לכלול:

תרופות

ניתן לקבוע תרופות נגד תרופות נגד תרופות נגד תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), סטרואידים ושינויי תגובה ביולוגית כדי לסייע בהפחתת דלקת וכאב.

פיזיותרפיה

תרגילי פיזיותרפיה יכולים לעזור להפחית נפיחות וקשיחות ולהגדיל את טווח התנועה.

ניתוח

במקרים בהם דלקת מפרקים חמורה וטיפולים אחרים אינם יעילים, ניתן להמליץ על ניתוח לתיקון המפרק.

שאלות נפוצות

 • ש: מהי דלקת פרקים?

  A: דלקת פרקים היא מצב כרוני הגורם לדלקת וכאב במפרקים.זה יכול להשפיע על כל מפרק בגוף, כולל האצבעות.

 • ש: מהם הסימפטומים של דלקת פרקים באצבעות?

  א: תסמינים שכיחים של דלקת פרקים באצבעות כוללים כאב ורגישות באצבעות, קשיחות באצבעות ובפרקי אצבעות, נפיחות במפרקי האצבעות, ירידה בטווח התנועה, מפרקים אדומים וחמים למגע,תחושות חוסר תחושה או עקצוץ באצבעות.

הדרך הטובה ביותר לנהל דלקת פרקים באצבעות היא לקבל אבחנה מדויקת ולעקוב אחר תוכנית הטיפול שנקבע על ידי הרופא שלך.עם טיפול נכון, אנשים עם דלקת פרקים באצבעות יכולים לרוב לנהל חיים מלאים ופעילים.

לסיכום, דלקת פרקים באצבעות היא מצב שכיח העלול לגרום לכאב ואי נוחות.התסמינים יכולים לנוע בין קל לחמור וניתן לנהל אותם באמצעות תרופות, פיזיותרפיה, ובמקרים מסוימים ניתוח.חשוב לקבל אבחנה מדויקת ולעקוב אחר תוכנית הטיפול שנקבעה לתוצאה הטובה ביותר.

למידע נוסף על דלקת פרקים, תוכלו לבקר ב wikipedia.org , המספק הגדרה מעמיקה שלהמצב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן