דף הבית » תרופות סבתא » 5 תיקונים מהירים כדי להקל על כאבי שיניים: מה יכול לעזור לכאבי שיניים?

5 תיקונים מהירים כדי להקל על כאבי שיניים: מה יכול לעזור לכאבי שיניים?

מה זה כאב שיניים?

כאב שיניים הוא כאב או אי נוחות בשיניים או בסביבת הלסתות.זה יכול לנוע בין קל לחמור ויכול להיגרם על ידי מגוון דברים, כמו חללים, זיהומים או מחלת חניכיים.חשוב לקחת כל כאב שיניים ברצינות, מכיוון שהוא יכול להיות סימן לנושא בסיסי יותר רציני.

מה יכול לעזור לכאבי שיניים?

ישנן מספר אפשרויות שונות העומדות לרשותם כדי להקל על כאבי שיניים.רבים מאלו תלויים בגורם לכאב השיניים, ולכן חשוב לדבר עם רופא שיניים או רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו.

1.הקלה על כאבים ללא מרשם

הקלה על כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן, אצטמינופן או אספירין יכולה לעזור להפחתת כאבי כאב שיניים.יש להשתמש בתרופות אלה רק כמופנים ובשילוב עם טיפולים אחרים שנקבעו על ידי רופא או רופא שיניים.

2.תרופות לבית

ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחתת כאבי כאב שיניים.אלו כוללים:

  • שטיפה במי מלח חמים – זה יכול לעזור להפחית דלקת וכאב.
  • יישום שמן ציפורן – זה יכול לעזור להפחתת כאב ודלקת.
  • יישום קומפרס קר – זה יכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.
  • מסטיק לעיסה – זה יכול לעזור להפחית את הכאב על ידי גירוי שרירי הלסת.
  • באמצעות ג’ל מקהל ללא מרשם-זה יכול לעזור להרדים את האזור ולהפחתת כאב.

3.טיפולים מקצועיים

אם תרופות ביתיות ותרופות ללא מרשם אינן מספקות הקלה, חשוב לדבר עם רופא שיניים או רופא.הם יכולים לספק ייעוץ וטיפול נוסף, כגון אנטיביוטיקה או הליך תעלת שורש.

טיפ ייחודי ומועיל

אם אתם חווים כאב שיניים, חשוב להתייחס אליו ברצינות ולפנות לייעוץ רפואי.בינתיים, נסו להימנע מאוכלים קשים, פריך או לעוס ולהשתמש רק במים פושרים לשטיפה.זה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.

1.תרופות ביתיות שיעזרו לכאבי כאב שיניים

אם אתה מתמודד עם כאבי כאב שיניים, ייתכן שתרצה לנסות כמה תרופות ביתיות לפני שתבקש עזרה מקצועית.למרות שסעדים אלה עשויים שלא לרפא את גורם השורש לכאב, הם יכולים לעתים קרובות לספק הקלה.להלן כמה מהתרופות הביתיות הנפוצות ביותר לכאבי שיניים.

שטיפת מי מלח

שטיפת הפה שלך במי מלח חמים יכולה לעזור להפחית דלקת בחניכיים ולספק הקלה מכאבי כאב שיניים.לשם כך, ממיסים כפית מלח בכוס מים חמים וסובבים אותו בפה במשך כמה דקות.לירוק את התערובת ולחזור על כך כנדרש כדי להפחית את הכאב.

שום

שום מכיל תרכובת הנקראת אליצין שיש לה תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות חזקות.כדי להשתמש בשום לטיפול בכאב שיניים, מועכים כמה שיני ציפורן למשחה ומורחים אותו ישירות על האזור המושפע.השאר את העיסה על השן שלך למשך 10 דקות לפני ששטיפת את הפה שלך במים חמים.

שמן ציפורן

שמן ציפורן שימש במשך מאות שנים לטיפול בכאבי שיניים.הוא מכיל יוגנול, הרדמה טבעית שיכולה לספק הקלה מכאבי כאב שיניים.לשימוש, מערבבים כמה טיפות שמן ציפורן עם שמן נשא, כמו שמן זית, ומורחים אותו ישירות על השן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות לפני שטיפת הפה במים חמים.

קומפרס קר

החלת דחיסה קרה על הלסת שלך יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהעניק הקלה מכאבי כאב שיניים.לשם כך, עטפו כמה קוביות קרח במטלית נקייה והמרחו אותו על הלסת שלכם למשך 10-15 דקות.הקפד להסיר את הקומפרס לפני שהוא מתקרר מדי והימנע מלהפעיל אותו ישירות על העור.

2.מתי לפנות לעזרה מקצועית

למרות שתרופות ביתיות יכולות להיות יעילות בהקלה על כאבי שיניים, הם לא ירפא את הגורם הבסיסי לכאב.אם כאב השיניים שלך נמשך יותר מכמה ימים או אם אתה חווה כאב קשה, חשוב לפנות לעזרה מקצועית.רופא השיניים שלך יוכל לאבחן את הגורם של יוכאב שיניים ur ולספק טיפול כדי להקל על הכאב.

שאלות נפוצות

  • מה יכול לעזור לכאבי שיניים? מגוון של תרופות ביתיות, כמו שטיפות מי מלח, שום, שמן ציפורן וקומפסים קרים, יכולים לעזור לספק הקלה מכאבי כאב שיניים.עם זאת, אם הכאב נמשך יותר מכמה ימים או שהוא חמור, חשוב לפנות לעזרה מקצועית.
  • מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בכאב שיניים? הדרך הטובה ביותר לטפל בכאב שיניים היא לנסות תחילה תרופות ביתיות כמו שטיפות מי מלח, שום, שמן ציפורן וקומרים קרים.אם הכאב נמשך יותר מכמה ימים או שהוא חמור, חשוב לפנות לעזרה מקצועית מרופא השיניים שלך.

אם אתה מתמודד עם כאבי כאב שיניים, חשוב להבין מה יכול לעזור ומתי לפנות לעזרה מקצועית.תרופות ביתיות כמו שטיפות מי מלח, שום, שמן ציפורן וקומפרסים קרים יכולים לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מכאבי כאב שיניים.עם זאת, אם הכאב נמשך יותר מכמה ימים או שהוא חמור, חשוב לפנות לעזרה מקצועית מרופא השיניים שלך.למידע נוסף על כאב שיניים ועל הגורמים שלו, עיין בהגדרה זו של ויקיפדיה .

לסיכום, ניתן לטפל בכאב שיניים בתרופות ביתיות כמו שטיפות מי מלח, שום, שמן ציפורן וקומפסים קרים.עם זאת, אם הכאב נמשך יותר מכמה ימים או שהוא חמור, חשוב לפנות לעזרה מקצועית מרופא השיניים שלך.למידע נוסף על כאב שיניים, עיין בהגדרת הוויקיפדיה המקושרת לעיל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן