דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות ביתיות כדי להקל על כאבי שיניים ולשמור על שיני ילדיך בריאים עם רפואת כאב שיניים לילדים

5 תרופות ביתיות כדי להקל על כאבי שיניים ולשמור על שיני ילדיך בריאים עם רפואת כאב שיניים לילדים

מה גורם לכאבי שיניים אצל ילדים?

כאב שיניים אצל ילדים יכול להיגרם על ידי מגוון דברים, החל מחללים ומחלות חניכיים ועד טראומת שיניים.חללים הם הגורם השכיח ביותר לכאבי שיניים אצל ילדים, הנגרמים על ידי חיידקים המצטברים על השיניים ואוכלים באמייל, וגורמים לכאב ואי נוחות.מחלת חניכיים נגרמת על ידי הצטברות של לוח, סרט דביק של חיידקים שמוביל לכך שחניכיים הופכות להיות מודלקות וכואבות.טראומת שיניים יכולה להתרחש כאשר ילד נופל או נפגע בפה, מה שמוביל לשן סדוקה או סדוקה.

טיפול בכאב שיניים בילדים

טיפול בכאבי שיניים אצל ילדים דורש ביקור אצל רופא השיניים כדי לקבוע את סיבת אי הנוחות ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.רופא השיניים עשוי להמליץ על מילוי או תעלת שורש כדי לעזור להקל על הכאב.תלוי בחומרת הנושא, הם עשויים גם להמליץ על אנטיביוטיקה או תרופות אנטי דלקתיות כדי לעזור להפחית את הכאב והנפיחות.

תרופות ביתיות לכאבי שיניים אצל ילדים

בנוסף לטיפולים מקצועיים, ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על כאבי שיניים אצל ילדים.להלן כמה מהתרופות הפופולריות והעוזרות ביותר לילדים עם כאב שיניים:

 • שטיפת מי מלח: שטיפת הפה בתמיסה של כפית מלח אחת בכוס מים חמים יכולה לעזור להפחית נפיחות וכאב.
 • חבילת קרח: הצבת חבילת קרח על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מכאב.
 • שמן ציפורן: מריחת כמות קטנה של שמן ציפורן על ספוגית כותנה ומריחתו בעדינות על האזור הפגוע יכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.
 • משחת שום: החלת משחה העשויה שום כתוש וכמה טיפות שמן זית לאזור הפגוע יכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת.
 • תה מנטה: שתיית כוס תה מנטה יכולה לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מכאב.

חשוב לציין כי בעוד שסעדים ביתיים אלה יכולים לספק הקלה זמנית מכאבי שיניים אצל ילדים, אין להשתמש בהם כתחליף לטיפול רפואי מקצועי.אם כאב השיניים נמשך או אם הכאב גדל, ביקור אצל רופא השיניים נחוץ.

טיפ ייחודי ומועיל

אתה יכול גם להשתמש במשלח כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן כדי לעזור להפחית את הכאב והדלקת.עם זאת, חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות אלה במשך יותר מכמה ימים, ויש להשתמש בהן רק כפי שמופנה על ידי הרופא או רופא השיניים של ילדכם.

סוגי רפואת כאב שיניים לילדים

כשמדובר ברפואת כאב שיניים לילדים, ישנם סוגים רבים ושונים.סוג הרפואה המתאים ביותר לילדך יהיה תלוי בגורם לכאב השיניים ובחומרת הכאב שלהם.להלן כמה מהסוגים הנפוצים ביותר של רפואת כאב שיניים לילדים:

משככי כאבים ללא מרשם

הסוג הנפוץ ביותר של רפואת כאב שיניים לילדים הוא משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן.ניתן להשתמש בהם כדי לסייע בהפחתת הכאב הקשור בכאבי שיניים ויכולים לעזור להפחית את הדלקת.חשוב לעקוב אחר ההוראות בחבילה בזהירות ולתת רק את המינון המומלץ לגיל ומשקלו של ילדכם.

משככי כאבים מרשם

אם משככי כאבים ללא מרשם אינם יעילים בהקלה על כאב השיניים של ילדכם, הרופא שלכם עשוי לרשום משכך כאבים חזק יותר כמו קודאין או הידרוקודון.חשוב לעקוב אחר ההוראות שמספק הרופא שלך ולתת רק את המינון המומלץ.

הרדמה אקטואלית

חומרי הרדמה אקטואליים משמשים גם כדי לסייע בהפחתת הכאב הקשור לכאבי שיניים.תרופות אלה מגיעות בצורה של ג’לים, קרמים או תרסיסים המיושמים ישירות על האזור המושפע.ההרדמה תתרמד את האזור, ויסייעה בהפחתת הכאב.

אנטיביוטיקה

במקרים מסוימים, הרופא שלך רשאי לרשום אנטיביוטיקה כדי לעזור בטיפול בגורםשל כאב השיניים.אנטיביוטיקה יכולה לעזור להילחם בזיהום ולהפחית את הכאב.עם זאת, חשוב לסיים את כל מהלך האנטיביוטיקה כפי שהורה על ידי הרופא שלך על מנת להבטיח כי הזיהום יפנה לחלוטין.

טיפים לשימוש ברפואת כאב שיניים לילדים

בעת שימוש ברפואת כאב שיניים לילדים, חשוב לעקוב אחר טיפים אלה על מנת להבטיח שילדכם יפיק את המרב מהתרופה:

 • קרא תמיד את התווית בזהירות ופעל לפי ההוראות.
 • אל תתן יותר מהמינון המומלץ.
 • אל תתן את התרופה לילד שהוא צעיר יותר מהגיל המומלץ.
 • אל תשתמש בתרופה למשך זמן רב מהזמן המומלץ.
 • אל תתן את התרופה לילד שהוא אלרגי לאף אחד מהמרכיבים.
 • בדוק תמיד עם הרופא שלך לפני שתתן תרופה כלשהי לילדך.

חשוב לדבר תמיד עם הרופא שלך לפני שתתן תרופה כלשהי לילדך.הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את סוג הרפואה הטוב ביותר למצב הספציפי של ילדך ולוודא שהוא משמש בבטחה.

שאלות נפוצות

מהי רפואת כאב השיניים הטובה ביותר לילדים?

רפואת כאב השיניים הטובה ביותר לילדים תהיה תלויה בגורם לכאב השיניים ובחומרת הכאב.משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן הם בדרך כלל קו הטיפול הראשון, ואחריהם משככי כאבים מרשם, הרדמה אקטואלית או אנטיביוטיקה.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתן תרופה כלשהי לילדך.

האם אוכל לתת לילד שלי משככי כאבים למבוגרים?

לא, אתה לא צריך לתת לילדך משככי כאבים למבוגרים.התרופות המשמשות לטיפול במבוגרים עשויות אינן מתאימות לילדים ועשויות להיות חזקות מדי עבורן.קרא תמיד את התווית בזהירות ופעל לפי ההוראות לגיל ולמשקל המתאימים.

לסיכום, לסיכום, כשמדובר ברפואת כאב שיניים לילדים, ישנם סוגים רבים של תרופות זמינות.משככי כאבים ללא מרשם, משככי כאבים מרשם, חומרי הרדמה אקטואליים ואנטיביוטיקה משמשים לעתים קרובות לטיפול בכאבי שיניים אצל ילדים.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתן תרופה כלשהי לילדך ולקרוא תמיד את התווית בזהירות ולעקוב אחר ההוראות.הכרת והבנת הסוגים השונים של תרופות לכאבי שיניים יכולה לעזור להבטיח שילדך יקבל את הטיפול הטוב ביותר למצבם הספציפי. wikipedia.org מספק הגדרה מעמיקה לגבי רפואת כאב שיניים לילדים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן