דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות ביתיות לטיפול בפיסטולה פריאנאלית טבעית

5 תרופות ביתיות לטיפול בפיסטולה פריאנאלית טבעית

פיסטולה פריאנאלית היא מצב כואב ועלול להשבית הפוגע באנשים רבים.זה נגרם כתוצאה מחיבור לא תקין בין שני איברים או רקמות באזור הפריאנאלי.תסמינים של פיסטולה פריאנלית יכולים לכלול כאב, גירוד וניקוז מוגלה או דם.אם לא מטופלים, פיסטולה פריאנאלית יכולה לגרום לסיבוכים ארוכי טווח כמו זיהום, מורסות ואפילו אלח דם.למרבה המזל, ישנם מספר טיפולים טבעיים שיכולים לעזור בניהול ואף לרפא פיסטולה פריאנלית ללא צורך בניתוח.

מהי פיסטולה פריאנלית?

פיסטולה פריאנאלית היא מצב דלקתי כרוני המתרחש כאשר נוצר חיבור לא תקין בין התעלה האנאלית לעור סביב פי הטבעת.בדרך כלל זה נגרם על ידי זיהום, כמו מחלת קרוהן, או על ידי מורסה שלא טופלה כראוי.פיסטולה פריאנאלית יכולה להוביל לניקוז מתמשך, כאב וגרד.

טיפולים טבעיים לפיסטולה פריאנלית

ישנם מספר טיפולים טבעיים שיכולים לעזור בניהול ואף לרפא פיסטולה פריאנאלית ללא צורך בניתוח.ניתן להשתמש בטיפולים אלה בשילוב זה עם זה, או כחלופה לטיפולים רפואיים מסורתיים.

1.תרופות לבית

ניתן להשתמש בתרופות ביתיות כמו אמבטיות סיטז חמות, שמן עץ התה ושום לטיפול בפיסטולה פריאנית.טיפולים אלה יכולים לעזור להפחית כאבים ודלקת, כמו גם להפחית את הסיכון לזיהום.

  • אמבטיות סיטז חמות: אמבטיה של סיטז היא אמבטיה רדודה המכסה רק את המותניים והישבן.הוספת מלחי אפסום או סודה לשתייה לאמבטיה יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב.
  • שמן עץ התה: שמן עץ התה הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי -פטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הזיהום באזור.
  • שום: לשום יש תכונות אנטי -מיקרוביאליות ואנטיביוטיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.

2.שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים תזונתיים יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי באזור הפריאנאלי.אכילת תזונה דלה במזון מעובד ועשירה בפירות, ירקות וחומצות שומן אומגה 3 יכולה לעזור להפחית את הדלקת בגוף.בנוסף, הימנעות ממזונות שיכולים לעורר דלקת, כמו חלב וגלוטן, יכולה גם היא לעזור.

3.תרופות צמחיות

ניתן להשתמש בתרופות צמחיות כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולקדם ריפוי באזור הפריאנאלי.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר עבור פיסטולה פריאנלית כוללים גולדנסיל, אלם חלקלק וקומפרי.

4.תוספי מזון

תוספי מזון כמו אבץ, פרוביוטיקה וחומצות שומן אומגה 3 יכולים לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי באזור.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב לציין כי יש להשתמש בטיפולים טבעיים לפיסטולה פריאנלית בשילוב עם טיפולים רפואיים מסורתיים.אין להשתמש בטיפולים טבעיים כתחליף לטיפול רפואי.בנוסף, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל בתוכנית טיפול חדשה.

שיקולי טיפול טבעי

פיסטולה פריאנאלית היא זיהום ברקמה המקיפה את פי הטבעת העלולה לגרום לתסמינים כואבים ולא נוחים.אפשרויות הטיפול נעות בין נהלים כירורגיים לתרופות טבעיות.טיפולים טבעיים יכולים לסייע בהפחתת התסמינים, לסייע בריפוי ולמנוע הישנות.כמה טיפולים טבעיים שעשויים להועיל לפיסטולה פריאנלית כוללים שינויים תזונתיים, שינויים באורח החיים, תרופות צמחיות וטיפולים אקטואליים.

שינויים תזונתיים

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את הסיכון לזיהום.מזונות שעשויים להועיל לפיסטולה פריאנלית כוללים את העשירים בסיבים סיבים, חומצות שומן אומגה 3 ופרוביוטיקה.מזונות בעלי סיבים גבוהים, כמו פירות, ירקות ודגנים מלאים, יכולים לעזור להפחית דלקת ולשמור על מערכת העיכול בריאה.חומצות שומן אומגה 3, שנמצאות בדגים שומניים וכמה שמנים על בסיס צמחים, יכולות להפחית דלקת ולעזור לגוף להילחם בזיהום.פרוביוטיקה, שנמצאה במזונות מותססים כמו יוגורט וכבוש, יכולה לעזור מחדשלאחסן את מאזן החיידקים המועילים במעיים.

שינויים באורח החיים

ביצוע שינויים באורח חיים מסוים יכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום ולסייע בריפוי.לדוגמה, שמירה על היגיינה טובה, כמו שטיפת האזור סביב פי הטבעת ביסודיות לאחר תנועות המעי, יכולה לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.לבישת בגדים רופפים והימנעות מתחת לבגדים מתאימים יכולה גם לעזור להפחית את הגירוי לאזור.בנוסף, הפחתת רמות הלחץ והימנעות ממזון חריף וחומצי יכולה לעזור להפחית דלקת ועשויה לעזור בריפוי.

תרופות צמחי מרפא

ניתן להשתמש בתרופות צמחי מרפא גם כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולסייע בריפוי.כמה עשבי תיבול שעשויים להועיל לפיסטולה הפריאנית כוללים קלנדולה, גולדנסיל, שורש מרשמלו ואלם חלקלק.קלנדולה יכולה לעזור להפחית דלקת ובעלת תכונות אנטיבקטריאליות.Goldenseal הוא עשב אנטי -מיקרוביאלי חזק שיכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.שורש מרשמלו יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הגירוי.אלם חלקלק הוא עשב מנוסה שיכול לעזור להפחית את הגירוי ולקדם ריפוי.

טיפולים אקטואליים

ניתן להשתמש ב

טיפולים אקטואליים כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולקדם ריפוי.כמה טיפולים אקטואליים שעלולים להועיל לפיסטולה הפריאנית כוללים ג’ל אלוורה, שמן עץ התה ולוז מכשפה.ג’ל אלוורה יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הגירוי.בשמן עץ התה תכונות אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות שיכולות לעזור להילחם בזיהום.לוז מכשפה יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הגירוי.

שאלות נפוצות

  • מהי פיסטולה פריאנלית?
    פיסטולה פריאנאלית היא זיהום ברקמה המקיפה את פי הטבעת שעלול לגרום לתסמינים כואבים ולא נוחים.
  • מהם טיפולים טבעיים לפיסטולה פריאנלית?
    כמה טיפולים טבעיים שעשויים להועיל לפיסטולה הפריאנית כוללים שינויים תזונתיים, שינויים באורח החיים, תרופות צמחיות וטיפולים אקטואליים.

פיסטולה פריאנאלית היא מצב כואב ולא נוח שניתן לטפל בו במגוון טיפולים טבעיים.שינויים תזונתיים, שינויים באורח החיים, תרופות צמחי מרפא וטיפולים אקטואליים יכולים כולם לעזור להפחית דלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי.ניתן להשתמש בטיפולים טבעיים בשילוב עם טיפולים רפואיים מסורתיים כדי לסייע בניהול תסמינים ולהפחית את הסיכון להישנות.

חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל בטיפול טבעי בפיסטולה פריאנית.טיפולים טבעיים, כמו צמחי מרפא מסוימים, יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות או שיש להם תופעות לוואי אחרות.בנוסף, חשוב להיות מודעים לסימנים ולתסמינים של זיהום ולפנות לטיפול רפואי אם הם יחמירו או לא ישתפרו עם טיפולים טבעיים.

טיפול טבעי בפיסטולה פריאנלית יכול להיות דרך בטוחה ויעילה לניהול תסמינים ולהפחתת הסיכון להישנות.עם השילוב הנכון של טיפולים טבעיים, ניתן להפחית כאב ואי נוחות ולקדם ריפוי.חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל בטיפול טבעי כלשהו ולהיות מודע לסימנים ותסמינים של זיהום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן