דף הבית » כללי » 5 תרופות סבתא עם זהב שיפתיעו אתכם לטיפול במצבים שונים

5 תרופות סבתא עם זהב שיפתיעו אתכם לטיפול במצבים שונים

תרופות סבתא עם זהב

מעבר לערכו הבלתי מעורער כמתכת יקרה ומשמעותה בתרבויות רבות, לזהב קיימות סגולותיו רפואיות מרהיבות. לפני דורות, הסבתות שלנו ניצלו את הידע הזה ויצרו תרופות שהשתמשו בחלקיקים מהמתכת המנצנצת הזו. במאמר זה נתעמק ב-5 תרופות סבתא עם זהב שידהימו אתכם.

תרופות סבתא עם זהב לשתייה וריפוי

בתרבויות מסוימות מקובל לצרוך מים שבהם מטבעות זהב טבלו בן לילה. האמונה היא שהמים המכילים זהב יכולים לשפר את החיוניות ואת הרווחה הכללית. בעוד שמנהג זה נתפס כטקס בריאות יוקרתי בתרבויות עתיקות, הזמינות הביולוגית של זהב והשפעתו בפועל על הבריאות נותרו נושא למחקר.

מסכות פנים מוזהבות לזוהר ומראה צעיר

תפקידו של זהב בטיפוח העור הוא לא רק טרנד מודרני. לעתים קרובות סבתות היו טוחנות זהב עם בסיסי צמחים כדי ליצור מסכות פנים. במסכות אלו השתמשו באירועים מיוחדים או בטקסי יופי שבועיים והן מעניקות זוהר וברק לעור. כיום, תעשיית הקוסמטיקה מרבה להשתמש בזהב בטיפולי פנים יוקרתיים, מה שמרמז על המשכיות של סוד היופי העתיק הזה.

טבעות אקופרסורה מוזהבות לחיוניות

טבעות זהב זעירות או רצועות שנענדו על האצבעות לא היו רק דקורטיביות. הן הוצבו באופן אסטרטגי על נקודות אקופרסורה. האמינו כי לבישת רצועות זהב אלו מווסתת את זרימת האנרגיה של הגוף ושומרת על שיווי משקל.

שמנים עם שרוכים בזהב להקלה על מפרקים

פתיתי זהב קטנטנים שנלקחו מאונקיית זהב בדרך כלל היו מעורבבים בשמנים צמחיים וכתוצאה מכך נוצרה תערובת המשמשת להרגעת מפרקים כואבים. האמינו שעיסוי עם שמנים כאלה יכול לספק הקלה במצבים כמו דלקות פרקים.

טיפות עיניים מוזהבות לראייה משופרת

באופן מסקרן, יש סיפורים על זהב המשמש להכנת טיפות עיניים. אלה לא היו לשימוש יומיומי אלא שמורות למצבים שבהם הראייה הייתה מטושטשת או פגועה. האמונה הייתה שטיפות הזהב יכולות לנקות ולהבהיר את העיניים, ולשפר את הראייה.

לסיכום

המיסטיקה סביב הזהב מתעלה על ערכו. תרופות אלו שנמסרו על ידי סבתותינו הן עדות לחדשנות אנושית ולחתירה עתיקת היומין לבריאות הוליסטית וליופי. בעוד שהרפואה המודרנית דורשת לעתים קרובות ראיות מדעיות קפדניות, יש קסם שאין להכחיש בתרופות סבתא עם זהב של פעם. מי יודע, אולי החוכמה העתיקה עם מחקר עכשווי עדיין יכולים לחשוף סודות חדשים של המתכת היקרה הזו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן