דף הבית » תרופות סבתא » 5 ארוחות בריאות למאבק בכולסטרול גבוה: מה אוכלים כשיש לך כולסטרול גבוה?

5 ארוחות בריאות למאבק בכולסטרול גבוה: מה אוכלים כשיש לך כולסטרול גבוה?

מזונות שיש להימנע מהם עם כולסטרול גבוה

קיום כולסטרול גבוה יכול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, כמו מחלות לב ושבץ מוחי.למרבה המזל, ישנם מספר שינויים באורח החיים שאתה יכול לבצע כדי לעזור להוריד את הכולסטרול שלך ולהפחית את הסיכון שלך לפתח תנאים חמורים אלה.אחד השינויים החשובים ביותר שאתה יכול לבצע הוא לראות את מה שאתה אוכל.להלן רשימת מזונות שיש להימנע מהם אם יש לך כולסטרול גבוה:

 • שומנים רוויים: אלה נמצאים במוצרים מן החי כמו בשר אדום, חלמונים ומוצרי חלב מלאים כמו חמאה, גבינה ושמנת.
 • שומני טרנס: אלה נמצאים במזונות מטוגנים, חטיפים מעובדים, וכמה סוגים של מרגרינה.
 • מזון עשיר בכולסטרול: אלה נמצאים בחלמונים, רכיכות ובשר איברים.
 • דגנים מעודנים ועמילנים: אלה נמצאים בלחם לבן, פסטה ואורז לבן.

אוכלים לאכול עם כולסטרול גבוה

אמנם חשוב להימנע ממזונות מסוימים עם כולסטרול גבוה, אך חשוב גם לוודא שאתה אוכל תזונה מאוזנת עם הרבה אוכל מזין.להלן כמה מזונות שיכולים לעזור להוריד את הכולסטרול שלך:

 • חלבונים מבוססי צמח: אלה כוללים שעועית, אגוזים וזרעים.
 • פירות וירקות: אלה ארוזים בסיבים נוגדי חמצון.
 • דגנים מלאים: אלה כוללים שיבולת שועל, קינואה ואורז חום.
 • דגים שומניים: אלה עשירים בחומצות שומן אומגה 3 ויכולים לעזור להוריד את הכולסטרול.
 • אבוקדו: אלה עשירים בשומנים בריאים ויכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.
 • שמן זית: זוהי אלטרנטיבה בריאה יותר לשמני בישול אחרים ויכולה לעזור להוריד את הכולסטרול.

טיפ ייחודי ומועיל

כשאתה אוכל כל סוג של אוכל, חשוב לראות את גדלי המנה שלך.אכילת יותר מדי מכל מזון יכולה להוביל לעלייה במשקל, מה שעלול להגביר את הסיכון שלך לכולסטרול גבוה.הקפידו למדוד ולהיצמד לגדלי חלקים בריאים.

מסקנה

כולסטרול גבוה הוא נושא בריאותי קשה שיכול להוביל למחלות לב ושבץ מוחי.חשוב לבצע שינויים תזונתיים כדי לעזור להוריד את הכולסטרול שלך ולהפחית את הסיכון שלך לפתח מצבים אלה.הימנע ממזונות עשירים בשומנים רוויים, שומני טרנס, כולסטרול ודגנים מעודנים ועמילנים.במקום זאת, התמקדו באכילת יותר חלבונים מבוססי צמחים, פירות וירקות, דגנים מלאים, דגים שומניים, אבוקדו ושמן זית.לבסוף, הקפידו לצפות בגדלי החלקים שלכם כדי למנוע עלייה במשקל.

שליטה בתזונה כדי להוריד את הכולסטרול

ניתן לנהל כולסטרול גבוה באמצעות שילוב של שינויים באורח החיים, כמו תזונה ופעילות גופנית וטיפולים רפואיים.דיאטה יכולה למלא תפקיד מרכזי בבקרת רמות הכולסטרול.אכילת המזונות הנכונים יכולה לעזור לך להוריד את הכולסטרול שלך ולהפחית את הסיכון שלך למחלות לב.

מזונות להפחתת רמות הכולסטרול

ישנם מזונות מסוימים שידועים כמסייעים בהפחתת רמות הכולסטרול.אלו כוללים:

 • מזונות עשירים בסיבים: דגנים מלאים, שעועית, פירות וירקות כולם עשירים בסיבים תזונתיים ויכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.אכילת מזונות עשירים בסיבים יותר יכולה לעזור להפחית את רמות הכולסטרול LDL (“רע”).
 • שומנים בריאים: שומנים בלתי רוויים, כמו אלה שנמצאים באבוקדו, שמן זית, דגים, אגוזים וזרעים יכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.
 • מזונות עם סטרולים צמחיים וסטנולים: סטרולים וסטנולים צמחיים נמצאים במזונות מסוימים, כמו מרגרינות מבוצרות, ויכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.

מזונות שיש להימנע מהם עם כולסטרול גבוה

יש להימנע ממזונות מסוימים כשמנסים להוריד את רמות הכולסטרול.אלו כוללים:

 • שומנים רוויים: מזונות עשירים בשומנים רוויים, כמו בשרים שומניים, מוצרי חלב מלא בשומן ושמנים טרופיים, יש להימנע מכיוון שהם יכולים להעלות את רמות הכולסטרול.
 • שומני טרנס: שומני טרנס, שנמצאים במזון מעובד ומטוגן, ידוע כי הם מעלים את רמות הכולסטרול ויש להימנע.
 • פחמימות מזוקקות: פחמימות מזוקקות, כמו לחם לבן, אורז לבן ומוצרי אפיה, יש להימנע מכיוון שהם יכולים להעלות את רמות הכולסטרול.

אכילה לכולסטרול גבוה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת חשובה לאנשים עם כולסטרול גבוה.אכילת מגוון פירות וירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים יכולה לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.חשוב גם להגביל מזון מעובד ומטוגן, כמו גם מזונות עשירים בשומנים רוויים וטרנס.

תוספי הורדת כולסטרול

בנוסף לשינויים תזונתיים, ישנם תוספים מסוימים שעשויים לעזור להוריד את רמות הכולסטרול.אלו כוללים:

 • סטרולים צמחיים וסטנולים: חומרים אלה נמצאים במזונות מסוימים, כמו מרגרינות מבוצרות, ויכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.
 • חומצות שומן אומגה 3: חומצות שומן אומגה 3, שנמצאות בשמן דגים, עשויות לעזור להוריד את רמות הטריגליצריד.
 • ניאצין: ניאצין, הידוע גם בשם ויטמין B3, עשוי לסייע בהורדת רמות הכולסטרול LDL.

שאלות נפוצות: מה אתה אוכל כשיש לך כולסטרול גבוה?

תשובה: כשיש לך כולסטרול גבוה, חשוב לאכול תזונה בריאה ומאוזנת.המשמעות היא לאכול שפע של פירות וירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים.חשוב גם להגביל מזון מעובד ומטוגן, כמו גם מזונות עשירים בשומנים רוויים וטרנס.תוספי מזון מסוימים, כמו סטרולים צמחיים וסטנולים, חומצות שומן אומגה 3 וניאצין, עשויים גם לסייע בהורדת רמות הכולסטרול.

לסיכום, ניתן לנהל כולסטרול גבוה באמצעות שילוב של שינויים באורח החיים, כמו תזונה ופעילות גופנית וטיפולים רפואיים.אכילת המזונות הנכונים והגבלת מזונות מסוימים יכולה לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.תוספי מזון מסוימים עשויים לעזור גם להוריד את רמות הכולסטרול.למידע נוסף, עיין ב הגדרת ויקיפדיה על מה אתה אוכל כשיש לך כולסטרול גבוה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן