דף הבית » תרופות סבתא » 7 תרופות ביתיות שיעזרו לרגליים המגרדות שלך לסבתא להיפרד מאי נוחות!

7 תרופות ביתיות שיעזרו לרגליים המגרדות שלך לסבתא להיפרד מאי נוחות!

מה גורם לרגליים מגרדות?


רגליים מגרדות יכולות להיות מצב מעצבן, וגורמות לך לשרוט בעור שלך ולשבש את היום שלך.זה יכול להיות סיבות רבות, כולל עור יבש, עקיצות חרקים, אלרגיות וזיהומי עור.חלקם קל לזהות ולטיפול בהם, בעוד שאחרים עשויים לדרוש טיפול רפואי.

תרופות לסבתא לרגליים מגרדות

ניתן לטפל ברגליים מגרדות באמצעות מגוון תרופות ביתיות שהועברו מדור לדור.להלן כמה מהתרופות הסבתות הפופולריות ביותר לרגליים מגרדות:

1.אמבטיות שיבולת שועל

אמבטיות שיבולת שועל הן תרופה ביתית פופולרית לרגליים מגרדות.כל שעליך לעשות הוא להוסיף כמה כוסות שיבולת שועל לאמבטיה פושרת, וספוג 10-20 דקות.שיבולת השועל תעזור להרגיע את הגירוד ולהפחית את הדלקת.

2.אלוורה ורה ג’ל

אלוורה ורה ג’ל היא תרופה ביתית נהדרת לרגליים מגרדות.כל שעליך לעשות הוא למרוח את הג’ל ישירות על האזור המגרד, ולהשאיר אותו למשך 10-20 דקות.תחושת הקירור של אלוורה תעזור להרגיע את הגירוד, והתכונות האנטי דלקתיות של הג’ל יסייעו בהפחתת הדלקת.

3.קומפרסים קרים

קומפרסים קרים הם תרופה ביתית נהדרת לרגליים מגרדות.כל שעליך לעשות הוא לספוג מטלית במים קרים, סובבים אותו ומורחים אותו על האזור המושפע למשך 10-20 דקות.התחושה הקרה תעזור להרגיע את הגירוד, והמים הקרים יסייעו בהפחתת הדלקת.

4.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה ביתית פופולרית לרגליים מגרדות.כל שעליך לעשות הוא לעסות את השמן לאזור הפגוע ולהשאיר אותו לילה.תכונות הלחות של השמן יסייעו להרגיע את הגירוד, והתכונות האנטי דלקתיות של השמן יסייעו בהפחתת הדלקת.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית נהדרת לרגליים מגרדות.כל שעליך לעשות הוא לערבב חלקים שווים חומץ תפוחים ומים, ולהשריג בד בתערובת.לאחר מכן, החל את הבד על האזור המושפע למשך 10-20 דקות.האופי החומצי של החומץ יעזור להרגיע את הגירוד, והתכונות האנטי דלקתיות של החומץ יסייעו בהפחתת הדלקת.

טיפ:

אם הרגליים המגרדות שלך נגרמות כתוצאה מתגובה אלרגית, נסה לזהות את האלרגן ולהימנע ממנה בעתיד.זה יעזור למנוע התפרצויות נוספות של רגליים מגרדות.

7 תרופות ביתיות לרגליים מגרדות

רגליים מגרדות יכולות להוות סימפטום של מספר מצבים, מתגובות אלרגיות ועד עור יבש.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות של רגליים מגרדות.להלן 7 תרופות ביתיות שתוכלו לנסות למצוא הקלה:

1.אמבטיות שיבולת שועל

אחת התרופות הפשוטות והיעילות ביותר לרגליים מגרדות היא אמבטיה שיבולת שועל.שיבולת שועל היא בעלת תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ולחות שיכולות לעזור להרגיע את העור ולהפחית את הגירוד.כדי ליצור אמבטיה שיבולת שועל, פשוט הוסיפו כוס שיבולת שועל לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15 דקות.

2.קומפרס קר

החלת דחיסה קרה על הרגליים המגרדות שלך יכולה לעזור להפחית אדמומיות ודלקת.כדי ליצור קומפרס קר, פשוט משרים מטלית כביסה במים קרים ומרחים על האזור המושפע.אתה יכול גם להשתמש בשקית של ירקות קפואים או במגבת קרה ולחות.

3.שמן קוקוס

שמן קוקוס יכול לספק הקלה מגרד על ידי לחות העור והפחתת דלקת.לשימוש, פשוט לעסות כמה כפות שמן קוקוס לרגליים ותן לו לשבת כעשרים דקות לפני השטיפה.

4.אלוורה

אלוורה יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ואנטי-חיטוי שיכולות לעזור להרגיע את העור המגרד ולהפחית את הדלקת.לשימוש, פשוט מרחי שכבה דקה של ג’ל אלוורה על הרגליים ותן לה לשבת בערך 15-20 דקות לפני השטיפה.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים יכול לעזור להקל על גירוד על ידי איזון בין רמות החומציות של עורך.לשימוש, פשוט מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם שני חלקים מים ומרחים על הרגליים באמצעות כדור כותנה.תן לזה לשבת כרבע שעה לפני השטיפה.

6.סודה לשתייה

סודה לשתייה יכולה לעזור להקל על גירוד על ידי הפחתת דלקת ובלןקינג את רמות החומציות של עורך.לשימוש, פשוט מערבבים חלק אחד סודה לשתייה עם שני חלקים מים ומרחים על הרגליים.תן לזה לשבת כרבע שעה לפני השטיפה.

7.הדבק שיבולת שועל

שיבולת שועל היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להרגיע את העור המגרד ולהפחית את הדלקת.כדי ליצור משחה שיבולת שועל, פשוט מערבבים חלק אחד שיבולת שועל עם מים אחד וחללו על הרגליים.תן לזה לשבת כרבע שעה לפני השטיפה.

סיכום

רגליים מגרדות יכולות להיות סימפטום של מספר מצבים, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות.אמבטיות שיבולת שועל, קומפרסים קרים, שמן קוקוס, אלוורה, חומץ סיידר תפוחים, סודה לשתייה ומדבק שיבולת שועל הם כל תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מרגליים מגרדות.

שאלות נפוצות

האם תרופות ביתיות לרגליים מגרדות בטוחות?

כן, תרופות ביתיות לרגליים מגרדות הן בדרך כלל בטוחות ויעילות.עם זאת, עליך תמיד להתייעץ עם הרופא שלך אם הסימפטומים שלך נמשכים או מחמירים.

מה התרופה הטובה ביותר לרגליים מגרדות?

התרופה הטובה ביותר לרגליים מגרדות תהיה תלויה בגורם הגירוד.באופן כללי, אמבטיות שיבולת שועל, קומפרסים קרים, שמן קוקוס, אלוורה, חומץ סיידר תפוחים, סודה לשתייה ומשחת שיבולת שועל הם כולם תרופות יעילות.

לסיכום, רגליים מגרדות יכולות להוות סימפטום של מספר מצבים, אך ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור לספק הקלה.מאמבטיות שיבולת שועל ועד קומפרסים קרים, תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את העור. גירוד הוא סימפטום שכיח של מצבים רפואיים רבים ויש לדון בו עם רופא אם התסמינים נמשכים או מחמירים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן