דף הבית » תרופות סבתא » גלה כיצד להיפטר מהרפס על השפתיים בתרופה טבעית!

גלה כיצד להיפטר מהרפס על השפתיים בתרופה טבעית!

הרפס על השפתיים הוא נגיף נפוץ ומדבק מאוד.הסימפטומים שלו יכולים לנוע בין קל לחמור, ולגרום לאי נוחות ומצוקה.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים ולהפחית את משך ההתפרצות.במאמר זה נדון בגורמי הרפס על השפתיים, באפשרויות הטיפול הזמינות ובתרופות הטבעיות שיכולות לעזור.אנו נספק גם טיפ מועיל לניהול הנגיף.

מה גורם להרפס על השפתיים?

הרפס על השפתיים נגרם על ידי נגיף הרפס סימפלקס (HSV-1).זה מדבק מאוד ומתפשט באמצעות נשיקה, שיתוף אוכל או שתייה, או בא במגע עם רוק.זה יכול להיות פרוס גם באמצעות מגע עם האזור הנגוע, למשל באמצעות שיתוף של שפתון או שפתונים.

אפשרויות טיפול להרפס על השפתיים

טיפול בהרפס על השפתיים כרוך בדרך כלל בשימוש בתרופות אנטי -ויראליות.תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את משך החומרה של ההתפרצות, כמו גם למנוע התפרצויות עתידיות.עם זאת, לתרופות אלה יכולות להיות תופעות לוואי, ולכן חשוב לדון בסיכונים וביתרונות אצל הרופא לפני שתתחיל בטיפול כלשהו.

בנוסף לתרופות, קיימות אפשרויות טיפול אחרות.אלה כוללים שינויים באורח החיים כמו הימנעות מפעילים, ניהול לחץ ותרגול היגיינה טובה.

תרופות טבעיות

בנוסף לטיפולים מסורתיים, ישנם גם תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על תסמיני הרפס על השפתיים.אלו כוללים:

 • Lemon Balm: Lemon Balm יש תכונות אנטי -ויראליות שיכולות לעזור להפחית את חומרת ההתפרצות.ניתן ליישם אותו באופן אקטואלי על האזור הפגוע או לקחת דרך הפה בצורה של כמוסות או תה.
 • אלוורה: אלוורה ידועה בתכונותיו האנטי דלקתיות והריפוי.יישום אלוורה באופן אקטואלי על האזור הנגוע יכול לעזור להפחית אדמומיות ונפיחות.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה בעל תכונות אנטי -ויראליות ואנטיספטיות שיכולות לעזור להפחית את חומרת ההתפרצות.ניתן ליישם אותו באופן אקטואלי או לניתן דרך הפה בצורה של כמוסות.
 • שורש ליקריץ: שורש ליקריץ ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות.החלת משחת שורש ליקריץ על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את האדמומיות והנפיחות.
 • דבש מנוקה: דבש מנוקה ידוע בתכונותיו האנטי -ויראליות והאנטיבקטריאליות.מריחת שכבה דקה של דבש מנוקה על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את האדמומיות והנפיחות.

תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להפחית את חומרת ההתפרצות ולספק הקלה מהתסמינים.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה לאף אחד מהתרופות הללו, מכיוון שחלקם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או להיות מנוגדים לתנאים מסוימים.

חשוב גם לתרגל היגיינה טובה ולהימנע מפעילים, כמו לחץ, שיכולים לגרום להתפרצות הרפס.הימנעות מפעילים יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת ההתפרצויות.

טיפ מועיל לניהול הרפס על השפתיים הוא לשמור על האזור הנגוע נקי ויבש, ולהימנע מגעת נגיעה או לשרוט את האזור.זה יעזור להפחית את הסיכון להתפשטות הנגיף ויכול לעזור להפחית את חומרת ההתפרצות.

כיצד להשתמש בתרופות טבעיות לטיפול בהרפס על השפתיים

הרפס על השפתיים, או פצעים בקור, הוא מצב שניתן לטפל בו באופן טבעי.למרות שאין תרופה להרפס, ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור בטיפול בתסמינים ולהפחית את אי הנוחות.להלן כמה מהדרכים בהן תוכלו להשתמש בתרופות טבעיות לניהול וטיפול בהרפס על השפתיים.

ביטול מזונות טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר או להחמיר את תסמיני הרפס.טריגרים נפוצים כוללים חלב, אגוזים, שוקולד ופירות הדר.ביטול מזונות אלה מהתזונה שלך יכול לעזור להפחית את תדירות ההתפרצויות.בנוסף, אכילת תזונה עשירה בוויטמינים ובמינרלים, כמו ירקות עליים, יכולה לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך ולהפחית את חומרת OF התפרצויות.

החל שמנים אתרים

ניתן להשתמש ב

שמנים אתרים כדי לסייע בהפחתת אי הנוחות של הרפס על השפתיים.לשמן עץ התה תכונות אנטי -ויראליות שיכולות לעזור להפחית את גודל הפצעים הקרים ותסמינים אחרים.שמן לבנדר הוא שמן אתרי יעיל נוסף שיכול להפחית דלקת ואדמומיות.יש לדלל את שני השמנים הללו בשמן נשא, כמו שמן קוקוס, לפני שמריחים על העור.

קח תוספי צמחים

ניתן לקחת תוספי צמחים כדי לעזור להפחית את תסמיני הרפס.Lemon Balm, למשל, יש תכונות אנטי-ויראליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את גודל וכאב הפצעים הקרים.בנוסף, ניתן לקחת Echinacea כדי לסייע בהגברת מערכת החיסון ולהאיץ את תהליך הריפוי.חשוב לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שלקחת תוספי צמחים.

תרגול היגיינה טובה

היגיינה טובה חשובה בהפחתת התפשטות הרפס.חשוב לשמור על האזור נקי ויבש כדי להימנע מכל גירוי נוסף.בנוסף, הימנע מלגעת בכאוב הקור והימנע משיתוף איפור, מגבות ופריטים אחרים שבאו במגע עם הכאבים הקרים.חשוב גם לשטוף את הידיים ביסודיות לאחר שנגע בכאבים הקרים כדי להפחית את הסיכון להפיץ את הנגיף.

מסקנה

ניתן לנהל ולהתייחס אליו באופן טבעי את הרפס על השפתיים באופן טבעי.ביטול מזונות מפעילים מסוימים מהתזונה שלך, יישום שמנים אתרים, נטילת תוספי צמחים ותרגול היגיינה טובה יכול לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים ולהאיץ את תהליך הריפוי.תרופות טבעיות יכולות להיות דרך יעילה לנהל ולטפל בהרפס על השפתיים.

שאלות נפוצות

 • מהם כמה תרופות טבעיות להרפס על השפתיים?

  תרופות טבעיות להרפס על השפתיים כוללות ביטול מזונות מפעילים מהתזונה שלך, יישום שמנים אתרים כמו שמן עץ התה ושמן לבנדר, נטילת תוספי צמחים כמו Balm Lemon ו- Echinacea, ותרגול היגיינה טובה.

  <

 • האם תרופות טבעיות יכולות לרפא הרפס?

  לא, תרופות טבעיות אינן יכולות לרפא הרפס.עם זאת, ניתן להשתמש בהם לניהול וטיפול בתסמינים ולהפחתת אי הנוחות הקשורה למצב.

ניתן לנהל ולהתייחס אליו באופן טבעי את הרפס על השפתיים באופן טבעי.בעזרת תרופות טבעיות, כמו ביטול מזונות מפעילים, יישום שמנים אתרים, נטילת תוספי צמחים ותרגול היגיינה טובה, ניתן להפחית את חומרת הסימפטומים ולהאיץ את תהליך הריפוי. תרופה טבעית להרפס על השפתיים יכולה לספק דרך בטוחה ויעילה לניהול הנגיף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן